Články

Máte článek nebo reportáž od vody, o kterou byste se chtěli podělit s ostatními rybáři? Pošlete nám Váš materiál na prispevky@carpservis.cz.

Možnost, jak používat PVA

25.8.2010, autor: Mirek Kadlec

Moje poslední čtyřdenní výprava,kterou jsem podnikl na mou oblíbenou svazovou vodu,se nesla v duchu odpočinkové. Vždyť poslední dva měsíce neznám nic jiného než šestidenní pracovní proces,jeden den volna a opět práce a tak pořád dokola.Nezbývalo nic jiného než čekat na celozávodní čtrnáctidenní dovolenou a ukrojit si necelé čtyři dny pro sebe a kapry. Zde se nebudu rozepisovat o této výpravě,ale chtěl bych se s Vámi podělit o to,jak připravuji v tomto ročním období,kdy kapři mají hojnost přirozené potravy a je těžší přimět k tomu,aby právě sezobli to,co jim nastražíme pod háček( mimochodem jsem ulovil osm kaprů od čtyř do deseti kilogramů) různé druhy PVA meteriálů,které jsou k dostání v obchodě a na internetových stránkách pana Aleše Václavíka a jeho firmy CARP SERVIS.

Dilema? Vyřeší to obyčejná koruna.

18.8.2010, autor: Marek Adamec

Z důvodu mé pauzy od delších výprav za kapry jsem se rozhodl, že se budu snažit si spíše zachytat více menších kaprů než čekat delší dobu na ty větší, vyhledávat je atd. Tak jsem se rozhodl vyrazit na jednu menší vodu, ve které po dlouhém suchu chyběl kyslík a je zde jeden zdroj kyslíku (kromě stulíkových polí) u kterého se shromažďuje mnoho ryb a tak jsem se domníval že si nádherně zachytáme. Podnikl jsem nejprve narychlo jednu 2 denní výpravu která patřila k těm průměrným vytáhl se jeden větší amur a 4 menší kapříci. Proto jsem se rozhodl toto místo v týdnu prozkoumat a zakrmovat v průběhu týdne, abych při další výpravě docílil více záběrů.

Příbřežní kapři

10.8.2010, autor: Petr Nešněra

Ještě před odjezdem na mou první letošní zahraniční výpravu jsem s několika kamarády vyrazil na víkendovou výpravu. Výběr lokality jsem nechal na jejich uvážení a těšil se na klidný víkend, při kterém vypijeme pár piv, ugrilujeme nějaké dobré maso a v klidu si popovídáme. Po příjezdu k vodě jsem si beze spěchu vybalil věci, postavil bivak a nahodil pruty kousek od břehu. S kamarády jsme si otevřeli pivko a klábosili o všem možném.

Na rybníku bez ryb

6.8.2010, autor: David Raušer

Maturitu mám za sebou, přede mnou jsou tři měsíce prázdnin, ze kterých mám v plánu maximum času strávit na rybách. Ale kde začít? Po dlouhé rybářské "pauze" si říkám, že bych si nejdříve chtěl někde pořádně zachytat, a pak teprve jezdit po vodách, kde budu dlouhé hodiny bez záběru čekat na velké kapry. Domlouvám se s kolegou na výpravu na soukromý revír, ale ten akci den před odjezdem ruší, tak hodně naštvaný vymýšlím, co dělat. Beru kolo a jedu se projet. Náhodou projíždím kolem starého, asi hektarového rybníku, o kterém se říká, že byl několikrát vytrávený a že už v něm žádné ryby nejsou. Na chvíli jsem zastavil, sedl na hráz a přemýšlel kam na ryby. V tu chvíli mi padly oči na něco bílého kousek od stavidla. Jdu se podívat blíž a nevěřím svým očím! Byl to mrtvý, asi 13 kg těžký kapr! Říkám si: „Co když je jich tu víc?“ Bylo rozhodnuto, vyzkouším tuhle "mrtvou vodu".

Návrat na kaprařskou scénu - ve znamení krátkodobých výprav

30.7.2010, autor: Michal Stibor

Zdravím všechny kapraře i kolegy testery.V rychlosti zde zmíním, proč jsem zmizel ze scény kaprařské. Mnoho lidí mě kontaktovalo, proč jsem již netestoval pro pana Václavíka. Hledali za tím spoustu různých věcí, ale objasním, jak to vše bylo. Prodělal jsem několik vážných zdravotních komplikací, a tak jsem na ryby nejezdil a po pravdě v té době ani na to nebyla nálada něco někomu vysvětlovat. Spoustu lidem jsem na to odpověděl, ale chci, aby i tady bylo vše řečeno, tak jak to bylo. S panem Václavíkem jsem ukončil spolupráci, jelikož jsem věděl, že moje léčení nebude chvilkové, a tak jsem nemohl psát články ani sem posílat fota ryb. Proto jsme to ukončili do doby, než se dám zase do kupy a budu zde zase moci prezentovat. Je pravdou, že se mi naskytla nějaká nabídka, ale vše jsem promyslel a vrátil se zpět pod křídla této firmy. Jakmile jsem vše prodělal, kontaktoval jsem pana Václavíka a ten mě znovu přijal, za což jsem mu moc vděčný a budu se snažit zase psát články, které se vám snad budou líbit. Všem moc děkuji, kdo mne kontaktoval a snad jsem vše srozumitelně vysvětlil a těším se na další debaty o rybách. Moc mi to v ty perné dny chybělo. Všem přeji nádherné chvíle strávené u vody, spoustu krásných úlovků a hlavně: chraňte si své zdraví, je to opravdu to nejcennější, co na světě máme.

Kapři po tření - potravní šílenství

26.7.2010, autor: Tomáš Hanč

„Nevyrazíme o víkendu konečně někam na ryby?“ zaskočila mě žena ve středu svojí otázkou. „Sledovala jsem předpověď, hlásí do konce týdne solidní počasí. To letošní jaro je na zbláznění. Pořád leje, ty jsi věčně v práci a užili bychom si s dětmi trochu sluníčka.“ Musím se přiznat, že se mi moc nechtělo. Všude se válí topolová vata a pět dní je konečně teplé počasí. Určitě se začnou třít a to není zrovna ideální období. Dá se ale takovému „neslušnému“ návrhu vůbec odolat? Moje kaprařská duše okamžitě ožívá a hlava hází veškerou práci daleko za sebe. V pátek pojedeme. Máme nového člena Vydra Teamu, pětiměsíční štěně německého ovčáka „Arta Druhého“ a je potřeba ho taky rybářsky socializovat. Kdo vozí na ryby psa, tak určitě ví, o čem mluvím. Než se štěněti vysvětlí, že v době signalizátorů se nemá běhat pod pruty, chytat při náhozu návazec do tlamy, sežrat v nestřežený okamžik pytel boilí a spousty jiných drobností, chvilku to trvá. Alespoň bude na rybách větší legrace.

Kapr není modelka

13.7.2010, autor: Ondřej Plíšek

Výpravu, kterou se vám budu snažit přiblížit, jsem měl naplánovanou měsíc dopředu. Jediné dilema, které mě zužovalo, bylo, jestli vyrazím na svůj oblíbený revír nebo navštívit vodu, na které jsem doposud nechytal, a která je podle předem zjištěných informací dobře zarybněná. Jelikož nám začíná léto a tlak rybářů a koupačů rapidně roste, rozhodl jsem se pro druhou variantu. V týdnu je tu celkem malé množství lidí a pro mě natolik očekávaný klid, který u vody potřebuji mít. Nastal den D a já mohl vyrazit za svojí kaprařskou vášní a zároveň drogou, bez které bych nemohl být. Poslední zastávka, která mě ještě čekala, byla v Dolanech v Carpservis, kde jsem měl předem objednané boilies. Objednávka se skládala z hotovek, mušle, losos-sardinka, z řady nutrix muréna, pelet a partiklu. Vše bylo připravené, už jen zaplatit a doufat, že volba boilies bude správná.

Bublina a Jizva

7.7.2010, autor: Petr Nešněra

Těmito jmény jsem pojmenoval dvě pěkné ryby které se mi podařilo ulovit na jaře letošního roku. A co je na nich tak zajímavého? Obě dvě žijí v jedné menší svazové pískovně a úspěšně se vyhýbají nástrahám rybářů, kteří by je jistě rádi ulovili a viděli na svém prostřeném stole. Já měl to štěstí a možnost ulovit obě ryby hned dvakrát. Jizva je krásně vybarvený zlatý šupináč.Uprostřed těla mu po obou stranách chybí veliké množství šupin. Tuto ránu mu pravděpodobně v jeho mládí způsobil sumec. Vše má krásně zahojené a je ve stoprocentní kondici. Nechal se opětovně zlákat na montáž složenou z fluocarbonu zakončenou háčkem velikosti osm bez protihrotu. V obou případech mu zachutnalo boilie velikosti 16 mm s příchutí Ryba-banán. Při prvním ulovení vůbec nebojoval a vzdal se během pěti minut.

Konečně na ryby - Chlumec

30.6.2010, autor: Jiří Gottwald a Jarda Rabiňák

Při jedné z mých návštěv u mého kolegy Jardy jsme se domluvili, že bychom mohli už konečně letos poprvé vyrazit po tak dlouhé zimě na nějakou tu rybářskou výpravu za rybami, ale hlavně si odpočinout od pracovních povinností.Nastalo rozhodování, kam, kdy a na jak dlouho. Dlouhodobá předpověď počasí nebyla sice nijak pozitivní, ale ani to nás od našich plánů neodradilo.Rozhodování nastalo mezi dvěma soukromými revíry Toušeň a Chlumcem mezi Teplicemi a Ústí n.L.Nakonec jsme se rozhodli pro týdenní výpravu na Chlumec v termínu od 30.dubna do 7.května a ukázalo se, že to bylo rozhodnutí na výbornou.

Začátek roku nám vyšel na výbornou

22.6.2010, autor: Václav Brynych st.

Po letošní dlouhé zimě jsme se jako každý rok těšili s kamarádem Milanem a jeho synem Michalem na zahájení sezóny. Chystali jsme se na jednu pískovnu, kde jsme v minulých letech nachytali spoustu pěkných ryb. Domluvili jsme se, že letos změníme pro začátek místo lovu ale zůstaneme věrni osvědčenému boilí do firmy Carp Servis. Již v minulých letech se nám vyplatilo krmit a chytat na příchuť oliheň a banán, a tak jsme se rozhodli v této tradici pokračovat. Jelikož jsme nechtěli nic ponechat náhodě, nakoupili jsme si sebou i aminokomplex dipy v příchutích vybraného boiliesu a v druhé řadě novinku Biogel Dip Nutrix profi. Po příjezdu na místo jsme připravili výbavu a nemohli se dočkat rána, kdy se začne chytat.

Naše první

16.6.2010, autor: Jan Vala

V období od 20.5. – 23.5.2010 jsem absolvoval s parťákem Markem naše první kaprařské závody ve Svitavách, Carp Cup Rosnička 2010, za podpory firmy Carp Servis. Tak trochu jsme byli plni očekávání a nevěděli, co nás vlastně čeká. Byla to pro nás velká neznámá, ale proč to nezkusit. Absolvovali jsme krátké soustředění 10 dní před závody, a tím i získali pár důležitých postřehů, které se, jak se ukázalo později, opravdu hodily. Věděli jsme, že bude hodně záležet na vylosovaném místě.

S děličkou na pískovně

11.6.2010, autor: p. Šipoš

Po dlouhé zimě a propršeném začátku jara s nestálým počasím konečně vysvitlo sluníčko a teplota se vyšplhala k letním 25°C. Voda se začíná víc prohřívat i na hlubších pískovnách. Právě na jednu z nich jsem se vydal vyzkoušet apetit místních kapříků.Pískovna, na které dnes lovím, není velká, má přibližně sedm hektarů, ale hloubka sahá až k čtyřiceti metrům. Není to tak úplně docela pískovna, nýbrž bývalý lom na kaolin. Břeh je zde velmi strmý a již pár metrů od břehu je úctyhodná hloubka. Rozhodl jsem se dnes použít děličku v 11 metrech, protože v této vzdálenosti od břehu je menší lavice, na které očekávám výskyt ryb.

Řeka nebo jezero

4.6.2010, autor: Mirek Kadlec

Jak jsem sliboval, Hlásíme se vám opět po čtrnácti dnech z další pětidenní výpravy, kterou jsme podnikli společně s Tomem a právě jemu se skutečně povedla, ovšem zpět na začátek. Měli jsme vytipována tři místa na řece v úseku asi dvaceti kilometrů. Tomáš vyrazil již v úterý s úkolem obsadit jedno z těchto míst a já jsem se měl připojit ve středu ráno. Jak bývá pravidlem, dvě nejproduktivnější místa, ze kterých se dá ulovit v jarních měsících pěkná kapří mamina, byla obsazena penzisty, takže se Tomáš musel vydat na poslední, nejvzdálenější místo. Naštěstí tu nikdo nelovil.

Jarní putování za kapry

31.5.2010, autor: Vlastimil Johanides

Již první výprava byla naplánovaná na týden před velikonocemi. Našim cílem byla již dlouhou dobu vytipovaná pískovna nedaleko Kolína. Chladné počasí a velmi studená voda byly faktory, které nám dávaly najevo, že to s tou aktivitou ryb nebude zase tak horké. Ale že za čtyři dny neuděláme ani jeden záběr, tak s tím jsme nepočítali ani jeden z naší tříčlenné výpravy. Ale to už k rybaření patří, určitě to už zažil každý z nás. Další výpravu jsme naplánovali na konec dubna a jako každý rok jsme se s kolegou Láďou rozhodli pro Pálavská jezera. Po dlouhých přípravách a pár hodinách cesty se konečně nacházíme na předem vytipovaném místě, které je k naší radosti volné. A tak se s chutí pouštíme do stavění bivaků a nezbytných příprav k lovu.

Jak jsem potkal feeder

26.5.2010, autor: David Raušer

Spousta rybářů mívá období, kdy se z nejrůznějších důvodů nedostane na delší rybářské výpravy, nebo jim dokonce nezbývá čas ani na dvoudenní výpravy. Já sám jsem si ještě před rokem něco takového ani nedovedl představit, ale v posledním roce to bohužel zasáhlo i mě. Smůla se mi lepila na paty a to snad po všech stránkách. Zdravotní a studijní důvody maximálně zkazily druhou polovinu loňské sezóny a začátek letošní. Naštěstí jsem typ člověka, co se jen tak lehce nevzdá. Řekl jsem si, že když nemůžu na ryby na delší dobu, budu bojovat jinak. Vzal jsem mapu, udělal jsem kružnici v okruhu 20 km od mého domova, označil všechny vody a začal zkoušet. Vždy jsem si jel alespoň dvakrát předem zakrmit místo. Abych měl jistotu, že mi místo nikdo nezasedne, vybíral jsem si ty ,,nejhorší´´, přesněji nejnepohodlnější místa, jaká na vybraných vodách byla, což účel splnilo na 100%.