Články

Máte článek nebo reportáž od vody, o kterou byste se chtěli podělit s ostatními rybáři? Pošlete nám Váš materiál na prispevky@carpservis.cz.

Dlouho očekávaná výprava

15.2.2010, autor: Lukáš Šolc

Jedna z dalších letošních výprav za kapry vedla opět na Labe a měl jsem neskutečnou radost, že se mi po moc dlouhé době podařilo dostat na ryby skvělého kamaráda Jardu. Bylo mi předem jasné, že se konečně pořádně zasměji, protože s ním to stojí vždy za to! Dohodli jsme se tedy, že se u něho kolem 14. hodiny v pátek poslední víkend v květnu zastavím a naložím ho, aby mohl doma nechat manželce auto. Cestou jsme se ještě stavili u pana Václavíka pro lodní elektromotor a boilies. Padla volba na hotovku Losos-Oliheň a já jsem s sebou vezl ještě doma narolované boilies ze setu stejného druhu a nějaký zbytek hotovky Smetana.

Změna strategie

2.2.2010, autor: Honza Slanina

Každým rokem se na našem trhu vyskytuje spousta novinek - zaručených top výrobků, které mají umožnit ulovit vysněnou rybu - v našem případě kapra. Začíná to u návnad (boilies, pelety) přes různé dipy nebo smáčedla pokračující vlasci, co nejsou vidět, až po háčky dělané snad samotnými samuraji. O prutech a navijácích ani nemluvě. Je to samozřejmě dobře, že inovace těchto výrobků pokračuje, avšak je potřeba použít i tzv.selský rozum a nenalítnout na každou kachnu.

Když rybář hledá znamení - 4. díl - Návrat na místo

25.1.2010, autor: Honza Mlnařík

Litr vajec, bioaktivátor, suchá směs, rollball, výtlačná pistole... jo mám všechno. Je víkend druhého týdnu září a já už zase dělám boilies. Mám po zkouškách a před sebou krásných dvanáct dní rybařiny. Válím koule ze směsi nutrix a představuji si ty moje tlusťoučké miláčky. Lokalita je jasná. V srpnu jsem opustil flek, který mi určitě nevydal všechny poklady.

Když rybář hledá znamení - 3. díl - Srpnová pláž

18.1.2010, autor: Honza Mlnařík

Je druhého srpna a já se nacházím v jižní zátoce již zmiňované vody. Přijel jsem zde strávit snad nezapomenutelné chvíle s pruty. Před léty zde prosakovala do pískovny Lužnice a tak hráz zpevnili návozem zeminy, která vytvořila velikou tvrdou kamennou pláž. Je mírně vyvýšená nad hladinou a o tom, že je zde krásné místo svědčí přítomnost asi stovky „koupačů“.

Když rybář hledá znamení - 2. díl - Neznámá voda

4.1.2010, autor: Honza Mlnařík

Autor: Většina z nás by si jistě přála objevit dosud neobjevené. Nalézt bájné město, egyptské hrobky či léta zakopaný poklad by byla jistě senzace i bez ohledu na peněžitou odměnu. Já ze srdce toužím chytat a hlavně nachytat velké kapry na vodě, kterou nikdo přede mnou neprozkoumal. Téměř každá voda či lépe řečeno vodní plocha má již své využití. Patří buď soukromé nebo státní sféře. A nalézt vodu, o kterou nikdo nemá zájem, je téměř nemožné. Ale co když požadavek vyspecifikuji? Nalézt vodu, o kterou není rybářský zájem, už tak nemožné není!

Když rybář hledá znamení - 1. díl - Jarní nerozjetý rozjezd

21.12.2009, autor: Honza Mlnařík

Brutální! Ten je k nezastavení! Před pár vteřinami jsem měl předpisový záběr od kapra a nyní si bere metry vlasce. Je to úžasný pocit, v prutu praská, vlasec ve větru píská a vše doprovází tlukot mého srdce. Kapra konečně otáčím a začínám postupně přitahovat. Aniž bych ho viděl, tak vím, že je to právě on. Můj nový osobáček a ne zrovna malý. Síla jeho výpadů je neuvěřitelná. S velkou námahou ho přitahuji ke břehu. Podebírám, vážím a … to není možné! Ručička váhy míjí dvacetikilovou hranici a zastavuje se na neuvěřitelných…

Kapři, kteří svá teritoria neopouštějí

15.12.2009, autor: Honza Slanina

Letošní sezóna byla pro nás zase o něco lepší ohledně poznávání něčeho nového, protože jsme navštěvovali pouze svazové vody. Udělali jsme si obrázek o vodách, které jsou zapomenuty, i vodách s velkým tlakem rybářů. Bohužel sezóna pomalu končí a já osobně jsem ještě nestihl navštívit všechny revíry, které jsem si naplánoval. V jednom případě jsem si byl nakrmit už v úterý, protože jsem měl následující dny dovolenou. Absolvoval jsem 40 km jen kvůli krmení. Pokud jedu na novou vodu, na které jsem ještě nechytal, používám vždy boilí o průměru 16 mm, abych docílil co nejvíce záběrů a udělal si obrázek o zarybnění. Použil jsem příchuť casia-javor a mrtvého korýše. Bohužel tam byli nějací rybáři. I když chytali úplně jinde, rozhodli jsme se s Honzou, že nakrmíme. Říkali jsme si: „Vždyť je úterý. Až zítra po práci přijedu, určitě tu nikdo nebude.“ Jenže bohužel! Přímo na mém místě dvě auta a tři rybáři. Na mou otázku, do kdy tu budou, jsem dostal odpověď, že do oběda následujícího dne.

Smolná sezóna?

2.12.2009, autor: Luděk Šedý

Toto je vlastně příspěvek, který navazuje na můj předchozí článek Jaro. Ten končil slovy, že to nevzdávám a míním srovnat skóre! Voda konečně po opravdu dlouhé době opadla, ale už jsou tu prázdniny, a to zpravidla znamená zesílení rybářského tlaku. Několik sezón za sebou jsem vypozoroval, že od půlky července se aktivita ryb mírně zvyšuje a v srpnu je na vrcholu. Čím víc se blíží konec prázdnin, tím je to lepší. Jednoznačně je zde tedy srpen nejlepším měsícem roku.

Pohádka

16.11.2009, autor: Tomáš Hanč

Ve vedru velkém tak, že by se dalo krájet, a možná v ještě větším, je rybníček Brčálník. Ve dne je docela obyčejný, ale sotva ho pokryje černočerná tma, začnou se tam dít podivuhodné věci...

Říjnová výprava

9.11.2009, autor: Jan Vala

V září tohoto roku jsem oslovil naše dlouholeté zákazníky - East River Team. Jsou to hoši, co rozhodně umějí chytat ryby a mají jasno v tom, co chtějí. Protože je to parta, která je dlouhodobě přirostlá k našemu boilies programu, domluvili jsme se na spolupráci. Jejich činnost je opravdu rozsáhlá a důstojná. To můžete sami posoudit na našich nebo nejlépe přímo na jejich webových stránkách (odkaz naleznete na pravé straně webu Carp Servis v rubrice spřátelené weby). A nyní máte možnost shlédnout jejich první výpravu v obrazech oficiálně pod naší vlajkou. Přeji jim mnoho úspěchů, houževnatosti a nadšení v této činnosti. Aleš Václavík

Dvě výpravy - dvě ryby

24.10.2009, autor: Petr Nešněra

V letošním roce jsem měl možnost uspořádat několik zahraničních výprav. Byl to hlavně rok poznávání nových vytipovaných revírů a zvyků místních kaprů. Přestože jsme měli dostatek informací k uskutečnění našich plánů ( alespoň podle nás), tak skutečnost byla úplně jiná. Na těchto revírech není možnost rezervace místa jako na všech soukromích. V praxi to znamená, že přijedete na své vytipované místo a ono je obsazeno. Nezbude Vám tedy nic jiného, než se přemístit jinam a veškeré poznávání začíná nanovo. Kolikrát musíte svůj automobil nechat daleko z dohledu , naložit všechny své věci do člunu a putovat po jezeře.

Do třetice všeho dobrého

13.10.2009, autor: Lukáš Šolc

Se začátkem letošní sezóny jsem oproti některým mým kolegům vyčkával a poprvé jsem vyrazil na ryby až v dubnu. Bohužel první víkendovka na stojaté vodě nepřinesla jediný záběr. Pár dní na to zkouším štěstí na jednom nejmenovaném rameni Labe, kde jsme s kamarádem na šest dnů. Během těchto šesti dnů jsem měl jen jediný záběr, ale ryba mi u břehu bohužel spadla. ,,Tak to je povedený začátek sezóny‘,‘ říkám si. Labe se pomalu ale jistě začíná ohřívat, a tak jako třetí výpravu volím hlavní tok. Jelikož jsem nikdy kapry na řece nelovil a vůbec poprvé jedu na ryby na víkend sám, tak se mi hlavou honí spousta myšlenek. V pátek k večeru konečně přijíždím k řece na místo, které jsem si vytipoval, a začínám rozbalovat.

Podzimní Francie

7.10.2009, autor: Petr Nešněra

Když dávám dohromady řádky tohoto článku, přemýšlím, co nového vymyslet, co napsat, aby to čtenáře zajímalo a dalo něco nového. Již toho bylo napsáno tolik, že ani sám kolikrát podobné články nečtu a nebo při jejich čtení přeskakuji mezi řádky. Nikdy jsem nezažil to, že přijedu k vodě, zjistím co a jak a odjíždím jako vítěz s úlovky velkých kapru. Vždy tomu bylo spíše naopak. Buď je to tím, že nemám to pravé štěstíčko, nebo jsem nebyl ve správný čas na správném místě. A nebo v nejhorším neumím to, co ostatní úspěšní lovci.