Články

Máte článek nebo reportáž od vody, o kterou byste se chtěli podělit s ostatními rybáři? Pošlete nám Váš materiál na prispevky@carpservis.cz.

Smolná sezóna?

2.12.2009, autor: Luděk Šedý

Toto je vlastně příspěvek, který navazuje na můj předchozí článek Jaro. Ten končil slovy, že to nevzdávám a míním srovnat skóre! Voda konečně po opravdu dlouhé době opadla, ale už jsou tu prázdniny, a to zpravidla znamená zesílení rybářského tlaku. Několik sezón za sebou jsem vypozoroval, že od půlky července se aktivita ryb mírně zvyšuje a v srpnu je na vrcholu. Čím víc se blíží konec prázdnin, tím je to lepší. Jednoznačně je zde tedy srpen nejlepším měsícem roku.

Pohádka

16.11.2009, autor: Tomáš Hanč

Ve vedru velkém tak, že by se dalo krájet, a možná v ještě větším, je rybníček Brčálník. Ve dne je docela obyčejný, ale sotva ho pokryje černočerná tma, začnou se tam dít podivuhodné věci...

Říjnová výprava

9.11.2009, autor: Jan Vala

V září tohoto roku jsem oslovil naše dlouholeté zákazníky - East River Team. Jsou to hoši, co rozhodně umějí chytat ryby a mají jasno v tom, co chtějí. Protože je to parta, která je dlouhodobě přirostlá k našemu boilies programu, domluvili jsme se na spolupráci. Jejich činnost je opravdu rozsáhlá a důstojná. To můžete sami posoudit na našich nebo nejlépe přímo na jejich webových stránkách (odkaz naleznete na pravé straně webu Carp Servis v rubrice spřátelené weby). A nyní máte možnost shlédnout jejich první výpravu v obrazech oficiálně pod naší vlajkou. Přeji jim mnoho úspěchů, houževnatosti a nadšení v této činnosti. Aleš Václavík

Dvě výpravy - dvě ryby

24.10.2009, autor: Petr Nešněra

V letošním roce jsem měl možnost uspořádat několik zahraničních výprav. Byl to hlavně rok poznávání nových vytipovaných revírů a zvyků místních kaprů. Přestože jsme měli dostatek informací k uskutečnění našich plánů ( alespoň podle nás), tak skutečnost byla úplně jiná. Na těchto revírech není možnost rezervace místa jako na všech soukromích. V praxi to znamená, že přijedete na své vytipované místo a ono je obsazeno. Nezbude Vám tedy nic jiného, než se přemístit jinam a veškeré poznávání začíná nanovo. Kolikrát musíte svůj automobil nechat daleko z dohledu , naložit všechny své věci do člunu a putovat po jezeře.

Do třetice všeho dobrého

13.10.2009, autor: Lukáš Šolc

Se začátkem letošní sezóny jsem oproti některým mým kolegům vyčkával a poprvé jsem vyrazil na ryby až v dubnu. Bohužel první víkendovka na stojaté vodě nepřinesla jediný záběr. Pár dní na to zkouším štěstí na jednom nejmenovaném rameni Labe, kde jsme s kamarádem na šest dnů. Během těchto šesti dnů jsem měl jen jediný záběr, ale ryba mi u břehu bohužel spadla. ,,Tak to je povedený začátek sezóny‘,‘ říkám si. Labe se pomalu ale jistě začíná ohřívat, a tak jako třetí výpravu volím hlavní tok. Jelikož jsem nikdy kapry na řece nelovil a vůbec poprvé jedu na ryby na víkend sám, tak se mi hlavou honí spousta myšlenek. V pátek k večeru konečně přijíždím k řece na místo, které jsem si vytipoval, a začínám rozbalovat.

Podzimní Francie

7.10.2009, autor: Petr Nešněra

Když dávám dohromady řádky tohoto článku, přemýšlím, co nového vymyslet, co napsat, aby to čtenáře zajímalo a dalo něco nového. Již toho bylo napsáno tolik, že ani sám kolikrát podobné články nečtu a nebo při jejich čtení přeskakuji mezi řádky. Nikdy jsem nezažil to, že přijedu k vodě, zjistím co a jak a odjíždím jako vítěz s úlovky velkých kapru. Vždy tomu bylo spíše naopak. Buď je to tím, že nemám to pravé štěstíčko, nebo jsem nebyl ve správný čas na správném místě. A nebo v nejhorším neumím to, co ostatní úspěšní lovci.