Články

Máte článek nebo reportáž od vody, o kterou byste se chtěli podělit s ostatními rybáři? Pošlete nám Váš materiál na prispevky@carpservis.cz.

Jezero KOPA

6.7.2017, autor: Vlastimil Johanides

Opět po roce jsme se Mirkem Kadlecem domluvili na pětidenní rybačce na svazové vodě, ale vše bylo jinak.

Zase ta játra

30.6.2017, autor: Jan Rybarik

Tuto naší výpravu jsme plánovali již od podzimu loňského roku. Konečně se nám podařilo získat týden volna a mohli jsme vyrazit 700 km od domova za zahraničními kapry.

Velikonoce na brusinkách

12.5.2017, autor: Michal a Veronika

Velikonoce na brusinkách

Pět hodin, pět kaprů.

7.3.2017, autor: Ondřej Karlovský

Je polovina prosince a po týdnu, kdy panovaly mrazy, předpověď počasí hlásí, že bude o víkendu jen na nule. Plánuji si práci a ostatní aktivity tak, abych vyrazil alespoň na pár hodin k řece. Moc dobře vím, co takové počasí v tomto období dokáže udělat s rybami, byl by tedy hřích nevyrazit k vodě.

Mezi kapkami

1.2.2017, autor: Aleš Václavík

Tento příběh začíná jednoho krásně prosluněného říjnového odpoledne. Je to přesně takový ten den, kdy máte pocit, že je na světě skvěle, protože vás nežene žádná práce, není žádného neduhu ve vaší tělesné schránce, ani netrpíte nějakým materiálním nedostatkem, jenž by negativně ovládal vaši duši. Ten poslední pocit je spíše řečnický… Prostě se cítíte velmi fajn a ve vaší mysli je spousta prostoru na nápady různého typu. Člověka by mohly v takovém okamžiku napadat i rozpustilé klukoviny, ale co by to bylo asi za klukoviny s padesátkou v zádech…

V pravý čas na správném místě

9.1.2017, autor: Aleš Váňa

Po delší době jsem se dostal opět k vodě.

Peklo jménem Pusiano

24.11.2016, autor: Vlastimil Johanides

Kocem září jsem s parťákem Pepou vyrazil na zkušenou na osm dní do Itálie k jezeru Pusiano. Toto jezero se nachází asi 50 km od Milána, je dlouhé asi 2700 m a obvod jezera měří 11 km. Pusiano je proslulé velkým množstvím kaprů nad 20 kg a i bílá ryba zde dosahuje neskutečných rozměrů, chytat zde není nic jednoduchého, o čemž jsme se přesvědčili i sami.

Srdeční záležitost

16.11.2016, autor: Michal a Veronika

Výprava na svazovou vodu, která se nad míru povedla.

Po dlouhé době opět na Labi

9.11.2016, autor: Jan Blecha

Je tomu opravdu tak. Už si ani nevzpomenu, kdy jsem naposledy za kapry ne Labe vyrazil. Snad osm let, co jsem tu byl naposled. Dříve jsem ani nikam jinam nejezdil, jen na řeku a taky tam byl naprostý klid, ale doba se změnila a já začal navštěvovat spíše pískovny, proto jsem se na Labe docela těšil.

Jednodenní vycházka k vodě

28.10.2016, autor: Jan Blecha

Po nevydařeném létě, co se ryb týká, jsem se rozhodl prozkoumat i jiné části revírů v mém okolí, na kterých jsem ještě nechytal, a to v podobě alespoň jednodenních podzimních vycházek.

Jít s větrem

7.10.2016, autor: Tomáš Hanč

Ahoj všem. Tak mě minulý týden Honza Vala naladil tak, že jsem tím ve středu v práci sekl a jel na ně. Pro velká vedra, která hlásili, jsem zvolil výše položenou přehradní nádrž, kde by vedra mohla býti lépe snesitelná jak pro kapry, tak pro mého rybářského parťáka Akima.

Opět na Štítu

1.10.2016, autor: Jan Blecha

Čas uplynul jak voda a já po roce opět balím vše potřebné na odjezd na soukromý sportovní rybářský revír Štít. Letošní rok jsem si raději zamluvil jedno z rezervačních míst, protože jsem se rozhodl jet o měsíc dříve, než většinou jezdím.

Srpnové rychlé akce

26.9.2016, autor: Ondřej Karlovský

Je zde druhá půlka letních prázdnin a já místo dovolené a odpočinku u vody mám na celý srpen plný harmonogram práce. Pracoval jsem naprosto každý den. Pracovní doba byla různá. Jednou se dělalo do odpoledne, jednou zase do noci. Rozhodl jsem se, že některé ty dny, kdy se dostanu domu dříve, využiji k odreagování a pokusím se nachytat co nejvíce ryb během krátké doby strávené u vody.

Zelené království

8.8.2016, autor: Michal a Veronika

Týdenní výprava na hodně zarostlou svazovou vodu. Měli jsme co dělat dostat rybu na háček a potom ještě z vody. Nakonec to dopadlo úspěchem.

Ve spravný čas na správném místě

27.7.2016, autor: Honza Slanina

Na správném místě ve správný čas