Články

Máte článek nebo reportáž od vody, o kterou byste se chtěli podělit s ostatními rybáři? Pošlete nám Váš materiál na prispevky@carpservis.cz.

BRUSINKA OPĚT NEZKLAMALA

27.10.2015, autor: Vlasta Johanides

Koncem srpna se mi konečně podařilo vyrazit na týden na ryby do ústeckého kraje. Lokalitu, kam jsem mířil, již z minulých výprav dobře znám a vím, že se zde hodně krmí - na můj vkus až moc. Proto jsem chtěl udělat vše právě naopak, abych se odlišil od ostatních rybářů a krmit pouze doma připravenou směsí do PVA.

Srdcová záležitost

22.10.2015, autor: Jan Vala

Srdcová záležitost

Pár tipů na podzimní lov kaprů

1.10.2015, autor: Mirek Kadlec

Přátelé a kamarádi, v těchto pár řádcích bych vám rád představil pár svých tipů,jak a kde lovím kapry na svazových vodách. Začíná nám možná nejkrásnější období roku, u vody už bude relativně klid od karavanistů a prázdninových rybářů,ráno nás budou vítat mlhy a naši kapři se budou hojně připravovat na zimní období, což znamená,že se budou krmit. Tudíž máme velkou šanci na ulovení velkého kapra.Už se moc těším na toto "žrací" šílenství a až si potěžkám nějakého toho velikána.

Krátkodobé vycházky

23.9.2015, autor: Ondřej Karlovský

Vždy jsem naštvaný, že mám čas jen na krátké víkendové výpravy a říkám si, že to do budoucna určitě musím změnit a vyrážet častěji, alespoň na delší prodloužené víkendy. To si říkám dobré tři roky, ale bohužel vše je proti mně a já se naopak dostávám k vodě na ještě kratší dobu. Blíží se poslední víkend v srpnu, což znamená poslední možnost chytat alespoň do půlnoci a já přemýšlím jak toho využít.

Zemský ráj to na pohled, aneb za páskou.

19.9.2015, autor: Aleš Václavík

V srpnu jsem okusil chuť lovu na překrásném místě s vůni tajuplna. Naše snaha se nuceně omezila pouze na dva dny, které se staly jednou z nejsugestivnějších výprav letošní sezóny.

Dárek od svatého Petra

6.9.2015, autor: Jan Slanina

Zdarec carp bando!

Výprava při úplňku

26.8.2015, autor: Michal a Veronika

Úplněk aneb jak přijít kaprům na chuť Začátek července byl pro nás dlouhodobě plánovanou dovolenou- tradičně za našimi sladkovodními kapříky. Výpravu jsme chtěli směřovat na písák, který jsme se rozhodli pravidelně navštěvovat. Přes jeho poměrně velkou rozlohu, hodně členité a zarostlé dno je kapří osádka opravdu veliká. Nevýhoda je, že se nedaří chytat větší ryby. I přes velký rybářský tlak se podle našich informací těžší kapr netahá. Jenže rybáři jsou ukecaní, a tak si chceme obrázek udělat sami.

Děkuji ti strejdo

18.8.2015, autor: Ondřej Karlovský

Ahoj, zdravím všechny příznivce firmy Carp servis Václavík. Sedím v práci na štaflích a přemýšlím nad rybami v našich vodách. Vím, že se další tři týdny k vodě nedostanu, a tak chci využít posledního víkendu v červnu k tomu, abych si odpočinul u vody a zároveň, když bude štěstí na mé straně, chtěl bych si také povodit i nějakého toho kapříka, se kterým bych mohl zapózovat před objektivem svého fotoaparátu.

Po dlouhém půstu, neskutečná radost

9.8.2015, autor: Jan Blecha

Jak nadpis napovídá, nastalo velmi teplé období, kdy stupnice teploměru šplhaly vysoko nad třicet stupňů a já v tomto období zůstal, až na jednoho menšího kapra, přes dva měsíce bez kontaktu s rybou. Je sice pravda, že v období, kdy nastanou tropy, zkouším především amury, které se mi stále nedaří nalákat.

První letošní kontakt s rybou

29.7.2015, autor: Jan Blecha

První letošní kontakt s rybou Konečně jsem se dočkal…Byla to má pátá vycházka k vodě a doufal jsem, že to snad vyjde a povede se nějaká ryba.

Výprava na velké Labe

21.7.2015, autor: Vlastimil Strejček

Po dlouhém přemýšlení a vymýšlení kam se vydat na týdenní jarní výpravu s klukama z Fan teamu nám dopomohla náhoda. Měli jsme v plánu jet na „velké Labe“, ale kam? Vytipovali jsme si na "gůglu" pár míst, ale zákazy vjezdu atd. jen tak lehce nenajdeš. Aleš Václavík nám poradil kontakt na kamaráda, který má přímo na břehu Labe pronajatý kousek pozemku. Slovo dalo slovo a už se jelo.

Šupináč z pískovny

13.7.2015, autor: Josef Bednář ml.

Zdarec všem Carpservisákům, hlasím se s dalšími krasnými úlovky ze svazové pískovny. Předminulý víkend jsem se vydal s kamarádem na pískovnu, kde jsme strávili celý víkend. Za celou dobu jsme měli dohromady 13 záběrů, z toho čtyři ryby přes deset kilo.

Další kapr na kombinaci Ryba a Banán

25.6.2015, autor: Jan Blecha

Možná to bude znít jako obehraná písnička, ale po týdnu, co jsem naposledy chytil krásného lysce, opět koukám na satelitní předpověď, kde jsou udávány dešťové přeháňky mezi 23:00 – 02:00 hod., Proto si říkám, jestli předpověď vyjde, určitě ráno na ryby vyrazím. V půl dvanácté večer venčím doma psa a začíná poprchávat. Okamžitě se raduji a ráno po dešti již jedu k vodě.

PRVNÍ JARNÍ RYBAČKA

18.6.2015, autor: Vlastimil Johanides

První jarní rybačku jsme s bratrancem Jardou naplánovali na konec dubna a to na čtyři dny. S sebou jsme si vezli několik kilo boilies řady BOSS2 od Aleše Václavíka a to: Brusinku, Játra vanilku, Chobotnici a na otestování letošní novinku ROZPÁLENOU ŠVESTKU z řady BOSS2 BETON. K tomu pochopitelně další věci na zatraktivnění krmení, jako je CSL, BIORAPID atrakt, BIOGEL IQ a OBALOVACÍ PASTY.

Co se skrývá v trávě

11.6.2015, autor: Vojtěch Bernátek

První jarní výprava se konečně přiblížila. Je začátek května a chystáme se na krásnou svazovou pískovnu. Tam se nám už v minulosti podařilo nějaké pěkné kapry nachytat. Přípravy vrcholí a my skládáme poslední věci do auta a vyrážíme na cestu vstříc následujícímu dobrodružství. Cesta nám utíká rychle při rozebírání taktiky lovu a krmení.