Články

Máte článek nebo reportáž od vody, o kterou byste se chtěli podělit s ostatními rybáři? Pošlete nám Váš materiál na prispevky@carpservis.cz.

Když se ryby třou

13.7.2016, autor: Vlastimil Johanides

Na přelomu května a června jsme s Alešem vyrazili na zahraniční cestu za kapry.

Vzpomínka na ledové dny

4.7.2016, autor: Jan Vala

Vzpomínka na ledové dny

Konečně ryba

22.6.2016, autor: Jan Blecha

První záběr se pomalu stává mou noční můrou.

Prostě štestí

9.5.2016, autor: Honza Slanina

První letošní výprava

Jarní Labe

3.5.2016, autor: Michal a Veronika

Krátká vycházka na naše Labíčko

První kapříci 2016

26.4.2016, autor: Jirka a Kuba Rummelovi

Ahoj, zdravím poprvé v této sezoně a snad ne naposledy. Tato výprava, o které vám chci napsat několik řádků, není zdaleka první naplánovanou v tomto roce. První výpravu jsme plánovali již v lednu díky mírné zimě. Bohužel nemoci nás pronásledovaly až do konce března, takže jsme rušili jednu výpravu za druhou. Už jsem měl pocit, že letos snad k vodě nepojedeme.

Studená voda pod 7°C

5.4.2016, autor: Michal a Veronika

První letošní bivaková výprava...

Jaké rybí obry skrývá Kopa

1.3.2016, autor: Jirka a Kuba Rummelovi

Tři roky v provozu soukromý revír Kopa a už má našlápnuto být jedním z nej.

I neúspěch se počítá

15.2.2016, autor: Michal a Veronika

Poslední říjnová výprava pod bivakem roku 2015. Byl to sice propadák, ale na druhou stranu lepší počasí jsme si nemohli vybrat:-)

Stará dobrá Roudnice

8.2.2016, autor: Jirka a Kuba Rummelovi

Nazdárek všem rozumným rybářům a milovníkům přírody včetně slušných lidiček. Naše další rybářská výprava směřovala na pískovnu nedaleko Hradce Králové na staré jezero.

Životní sezóna

3.2.2016, autor: Honza Slanina

Povedená sezóna

Obyčejná vycházka

18.1.2016, autor: Jan Vala

Je polovina pracovního týdne a já se po několika dnech půstu rozhoduji, zda vyrazím přes noc na kapry. Úmorná vedra dala na chvilku pokoj a bouřky, které ochladily vzduch a hlavně okysličily vodu, mně vnukly myšlenku zavolat Jiříkovi a přemluvit ho na noční výpravu.

Kapři na sněhu

13.1.2016, autor: Ondřej Karlovský

Ahoj všichni, o pracovním víkendu jsem si na neděli desátého ledna vyhradil pět hodin na to, abych vyrazil k vodě zahájit sezónu a pokusil se chytit kapra na sněhu. Sníh už u nás moc často nebývá, a tak bylo třeba toho využít. O tom, co za těch pár hodin zažiju, se mi ani nezdálo.

Prodloužená sezóna 2. díl

17.12.2015, autor: Aleš Václavík

Od večerního pondělka jsem strávil na jednom z balkánských revírů skvělé čtyři dny se super úlovky v objetí krásných zážitků. Jenže nyní je již pátek a můj plán je jasný. V poledne se přesouvám na ochutnávku nového revíru, který jsem si vytipoval již dříve na internetu. Je to co by kamenem dohodil. Jen pár desítek kiláčků opodál. Spoustu věcí ani neuklízím, nerozdělávám a nerozvazuji. Prostě to jen tak ledabyle narovnám a proložím měkčí batožinou a už abych byl na cestě… Po příjezdu do cíle se jistě zase vše urychlí a bude více času na přípravu a průzkum. V zatmění nadrženého spěchu mnohdy právě tolik důležitý průzkum okolí lovné pozice my rybáři podceníme a výsledek je pak žalostný.

Tak trochu jiná kaprařina

7.12.2015, autor: Petr Sedlák

Poslední dobou, a to mám na mysli bohužel několik let, se mi v rybařině nedaří. Ať vyrazím za rybami, kam vyrazím, všude se dozvídám tu stejně obehranou písničku – ryby braly před týdnem, to jsme si zachytali, ale teď to tu nejde nikde. Tomu potom většinou odpovídá i výsledek lovu. Při čtení všech těch článků, kdy se rybáři vrací z výprav s bolavýma rukama od zdolávání obrovských a ještě větších ryb, už jsem začal být plný frustrace a propadat skepsi a nesmírné beznaději. Korunu tomu nasadila poslední výprava za slovenskými velikány z Dunaje. Týdny a týdny před naším příjezdem se průtok tohoto veletoku držel na hranici velmi dobré chytatelnosti. Dva dny po našem příjezdu v Rakousku sprchlo víc, než jsme potřebovali, hladinka se vyhoupla téměř k našim bivakům a průtok vylétl značně za rozumnou mez chytatelnosti. Jediné, co zbývalo, bylo stěhování na jinou slovenskou řeku, která sice směle Dunaji konkurovala v půvabu, nicméně dalších sedm dnů strávených pozorováním nehybných swingerů příliš optimismu do žil nevlije. Měl jsem pocit, že stojím před rozhodnutím téměř osudovým. Buď se svou rybařinou něco udělám, nebo prodám pruty a naučím se štrikovat, lepit modýlky čehokoli nebo chromovat vidle. Rozhodl jsem se pro první možnost. Vybral jsem si dvacetihektarovou svazovku, kterou mám zhruba čtvrt hodinky autem od domu. Vím, že jsou zde slušní kapříci, nicméně není mi známo, že by se zde kapraři nějak masivně fotili s kapitálními úlovky. Jednoduše, moc často se zde větší kapři na břeh nepodívají. Chtěl jsem se těm místním tajemným kapřím duchům dostat na kobylku. A zvolil jsem tak trochu jinou taktiku.