Články

Máte článek nebo reportáž od vody, o kterou byste se chtěli podělit s ostatními rybáři? Pošlete nám Váš materiál na prispevky@carpservis.cz.

Jaké rybí obry skrývá Kopa

1.3.2016, autor: Jirka a Kuba Rummelovi

Tři roky v provozu soukromý revír Kopa a už má našlápnuto být jedním z nej.

I neúspěch se počítá

15.2.2016, autor: Michal a Veronika

Poslední říjnová výprava pod bivakem roku 2015. Byl to sice propadák, ale na druhou stranu lepší počasí jsme si nemohli vybrat:-)

Stará dobrá Roudnice

8.2.2016, autor: Jirka a Kuba Rummelovi

Nazdárek všem rozumným rybářům a milovníkům přírody včetně slušných lidiček. Naše další rybářská výprava směřovala na pískovnu nedaleko Hradce Králové na staré jezero.

Životní sezóna

3.2.2016, autor: Honza Slanina

Povedená sezóna

Obyčejná vycházka

18.1.2016, autor: Jan Vala

Je polovina pracovního týdne a já se po několika dnech půstu rozhoduji, zda vyrazím přes noc na kapry. Úmorná vedra dala na chvilku pokoj a bouřky, které ochladily vzduch a hlavně okysličily vodu, mně vnukly myšlenku zavolat Jiříkovi a přemluvit ho na noční výpravu.

Kapři na sněhu

13.1.2016, autor: Ondřej Karlovský

Ahoj všichni, o pracovním víkendu jsem si na neděli desátého ledna vyhradil pět hodin na to, abych vyrazil k vodě zahájit sezónu a pokusil se chytit kapra na sněhu. Sníh už u nás moc často nebývá, a tak bylo třeba toho využít. O tom, co za těch pár hodin zažiju, se mi ani nezdálo.

Prodloužená sezóna 2. díl

17.12.2015, autor: Aleš Václavík

Od večerního pondělka jsem strávil na jednom z balkánských revírů skvělé čtyři dny se super úlovky v objetí krásných zážitků. Jenže nyní je již pátek a můj plán je jasný. V poledne se přesouvám na ochutnávku nového revíru, který jsem si vytipoval již dříve na internetu. Je to co by kamenem dohodil. Jen pár desítek kiláčků opodál. Spoustu věcí ani neuklízím, nerozdělávám a nerozvazuji. Prostě to jen tak ledabyle narovnám a proložím měkčí batožinou a už abych byl na cestě… Po příjezdu do cíle se jistě zase vše urychlí a bude více času na přípravu a průzkum. V zatmění nadrženého spěchu mnohdy právě tolik důležitý průzkum okolí lovné pozice my rybáři podceníme a výsledek je pak žalostný.

Tak trochu jiná kaprařina

7.12.2015, autor: Petr Sedlák

Poslední dobou, a to mám na mysli bohužel několik let, se mi v rybařině nedaří. Ať vyrazím za rybami, kam vyrazím, všude se dozvídám tu stejně obehranou písničku – ryby braly před týdnem, to jsme si zachytali, ale teď to tu nejde nikde. Tomu potom většinou odpovídá i výsledek lovu. Při čtení všech těch článků, kdy se rybáři vrací z výprav s bolavýma rukama od zdolávání obrovských a ještě větších ryb, už jsem začal být plný frustrace a propadat skepsi a nesmírné beznaději. Korunu tomu nasadila poslední výprava za slovenskými velikány z Dunaje. Týdny a týdny před naším příjezdem se průtok tohoto veletoku držel na hranici velmi dobré chytatelnosti. Dva dny po našem příjezdu v Rakousku sprchlo víc, než jsme potřebovali, hladinka se vyhoupla téměř k našim bivakům a průtok vylétl značně za rozumnou mez chytatelnosti. Jediné, co zbývalo, bylo stěhování na jinou slovenskou řeku, která sice směle Dunaji konkurovala v půvabu, nicméně dalších sedm dnů strávených pozorováním nehybných swingerů příliš optimismu do žil nevlije. Měl jsem pocit, že stojím před rozhodnutím téměř osudovým. Buď se svou rybařinou něco udělám, nebo prodám pruty a naučím se štrikovat, lepit modýlky čehokoli nebo chromovat vidle. Rozhodl jsem se pro první možnost. Vybral jsem si dvacetihektarovou svazovku, kterou mám zhruba čtvrt hodinky autem od domu. Vím, že jsou zde slušní kapříci, nicméně není mi známo, že by se zde kapraři nějak masivně fotili s kapitálními úlovky. Jednoduše, moc často se zde větší kapři na břeh nepodívají. Chtěl jsem se těm místním tajemným kapřím duchům dostat na kobylku. A zvolil jsem tak trochu jinou taktiku.

Narozeninová překvapení.

30.11.2015, autor: Michal a Veronika

Trochu opožděně sem dávám náš "Meisterstuck", který se nám povedl v květnu na svazové vodě...Nezapomenutelná výprava.

Prodloužená sezóna 1. díl

24.11.2015, autor: Aleš Václavík

…pípíípíííííííííí, jede ti, jede... Náhle se probouzím ze snu. Má touha je ryzí a jasná. Nepatřím mezi milovníky rybaření v zimním větru a plískanici, raději dám přednost příjemnému zvuku praskání dřeva v našem krbu spolu se skořicovou vůní svařeného vína. Již několik dnů v kuse prší a vypadá, že už to neskončí. Půlka října je pryč a do konce rybářské sezony už nezbývá mnoho času. Rozhodnutí padne jako blesk z čistého nebe. Dnešní předpověď počasí říká oteplení a konec srážek. Zítra se balím a pozítří razím. Bylo to rychlejší, než jsem sám čekal a můj koridor je již ve směru k jižním rovnoběžkám. Během celé pondělní cesty ještě prší a vypadá to jako u nás.

Štít 2015

2.11.2015, autor: Jan Blecha

Každoroční výprava na soukromý revír Štít nedaleko Chlumce nad Cidlinou se pomalu blížila, proto jsem doobjednal chybějící věci u pana Václavíka a připravoval vše potřebné k lovu.

BRUSINKA OPĚT NEZKLAMALA

27.10.2015, autor: Vlasta Johanides

Koncem srpna se mi konečně podařilo vyrazit na týden na ryby do ústeckého kraje. Lokalitu, kam jsem mířil, již z minulých výprav dobře znám a vím, že se zde hodně krmí - na můj vkus až moc. Proto jsem chtěl udělat vše právě naopak, abych se odlišil od ostatních rybářů a krmit pouze doma připravenou směsí do PVA.

Srdcová záležitost

22.10.2015, autor: Jan Vala

Srdcová záležitost

Pár tipů na podzimní lov kaprů

1.10.2015, autor: Mirek Kadlec

Přátelé a kamarádi, v těchto pár řádcích bych vám rád představil pár svých tipů,jak a kde lovím kapry na svazových vodách. Začíná nám možná nejkrásnější období roku, u vody už bude relativně klid od karavanistů a prázdninových rybářů,ráno nás budou vítat mlhy a naši kapři se budou hojně připravovat na zimní období, což znamená,že se budou krmit. Tudíž máme velkou šanci na ulovení velkého kapra.Už se moc těším na toto "žrací" šílenství a až si potěžkám nějakého toho velikána.

Krátkodobé vycházky

23.9.2015, autor: Ondřej Karlovský

Vždy jsem naštvaný, že mám čas jen na krátké víkendové výpravy a říkám si, že to do budoucna určitě musím změnit a vyrážet častěji, alespoň na delší prodloužené víkendy. To si říkám dobré tři roky, ale bohužel vše je proti mně a já se naopak dostávám k vodě na ještě kratší dobu. Blíží se poslední víkend v srpnu, což znamená poslední možnost chytat alespoň do půlnoci a já přemýšlím jak toho využít.