Články

Máte článek nebo reportáž od vody, o kterou byste se chtěli podělit s ostatními rybáři? Pošlete nám Váš materiál na prispevky@carpservis.cz.

Deštivé překvapení i zklamání

8.6.2015, autor: Jan Blecha

Nejsem úplně zastáncem chytání v dešti, ale po dnech velkých veder a nulové kapří aktivitě jsem se rozhodl, když od rána mírně pršelo a to trvalo až do odpoledních hodin, vyrazit k vodě a se změnou počasí se pokusit něco chytit. V dopoledních hodinách jsem zaznamenal první kontakt s rybou a za deště zdolávám kapra o váze 16 kg a délce 91 cm, který zabral na plovku Cherry + Super Crab. Lovné místo jsem po ulovení kapra prohodil několika kuličkami boiliesu Oliheň.

Jízda na játrech - 2. část

8.5.2015, autor: Aleš Václavík

V tomto díle bych se rád zmínil o několika technických okolnostech, zvycích a praktikách, které nejen mně, dávají pocit úspěchu. Když se každý z nás zamyslí nad všemi detaily, drobnostmi a nuancemi, které je nutné naplnit na 100% a je také třeba připustit i přítomnost nezbytně nutného štěstí, tak z této rovnice není nikdy výsledek jasný. A přestože jsem přesvědčen, že jsem udělal vše na výbornou, úspěch se třeba nedostaví... Jak tedy hledat cestu k dokonalosti? Poznatků z výprav mám mnoho a stále přibývají další. Ovšem jsou zde ty, co nesnesou pochybností.

Zemplínský kapor - Extrémní závod

9.4.2015, autor: Jirka a Kuba Rummelovi

Teď, když píši tyto řádky,už vím, že to není jen název, ale malá realita. No, ale teď od začátku. Po výpravě na Moravu mi Aleš nabídl, zda bych s ním jel na Zemplínskou přehradu na závody. S radostí jsem přijal, aniž bych tušil, do čeho se pouštím. Aby se to nepletlo, Kuba jel samozřejmě také.

Zahájení sezony 2015

20.3.2015, autor: Josef Bednář

Je 6. března a my vyrážíme na první víkendovou výpravu na naši oblíbenou svazovou pískovnu. Počasí nám hraje do karet, nafukujeme člun a vyrážíme na vodu. Po nasazení sonaru a kouknutí na teplotu vody, která ukazuje 4 stupně, si moc naději neděláme,ale když jsme tady, budeme bojovat.

Jízda na játrech 1. část

30.1.2015, autor: Aleš Václavík

Uplynulou sezónu jsem rybaření věnoval o poznání více času než v předešlých letech. Většinu akcí jsem trávil na českých revírech, a tak v závěru sezóny přišla výprava na jih, kde je i v pozdním podzimu ještě teplo, docela vhod. S Luďou a Davidem vyrážíme v neděli ráno. Po příjezdu do cíle naší cesty jsme utrmáceni zjistili, že je vše jinak, než jsme očekávali a chytat zde nepůjde. Respektive, voda byla téměř obsazená. Nádherný revír s vodou čistou jak křišťál má sice spoustu sympatických lovných míst, ale volné jsou již jen ty "Béčkové"...

Předvánoční idylka na rybách

21.1.2015, autor: Vlastimil Johanides

Čtrnáct dní před Štědrým dnem, kdy doma už panuje vánoční napětí a venku lidi blázní po nákupech vánočních dárků, se mi honí hlavou jediná myšlenka. Vyrazit ještě v tomto roce alespoň na jednu noc někam k vodě na ryby.A o to spíš, když se venkovní teploty na prosinec pohybují poměrně dosti vysoko - někde kolem deseti stupňů nad nulou.

Říjnoví kapři

5.1.2015, autor: Ondřej Karlovský

Ahoj, zdravím všechny příznivce firmy Carp Servis Václavík. Rok utekl jako voda a blíží se říjen, můj druhý nejoblíbenější měsíc v roce. Je konec září a já jsem na cestě domů z pracovní cesty, kterou jsem strávil delší dobu mimo domov a už se těším, až vyrazím k vodě. Hned druhý den vyrážím na pár hodin nedaleko domova na jeden svazový rybník.

Lov kaprů na zabahněných revírech

19.12.2014, autor: Michal Chadim

Revír, který jsem několik let dlouho navštěvoval, je z velké části dost zabahněný. Až na příbřežní partie, které tvoří kamení a písek, kde se tu a tam najde pařez, je dno pokryto souvislou vrstvou řídkého bahna.

Setkání Carp Servis Václavík 2014

12.12.2014, autor: Aleš Václavík

Začátkem října jsme s našim teamem testerů uspořádali třídenní akci pod názvem setkání Carp Servis Václavík. Camp Brodský nedaleko Červeného Kostelce se nám stal již podruhé útočištěm a zřejmě ne naposledy. Po dobu akce jsme se mimo jiné snažili otestovat nově připravované boilies Citron na sezónu 2014 pro prémiovou řadu Boss2.

DLOUHÁ CESTA - ANEB SPLNĚNÍ KAPRAŘSKÉHO SNU

5.12.2014, autor: Mirek Kadlec

Ahoj kamarádi a kolegové. Máme tady jedno z nejlepších ročních období, kdy se kapři začínají futrovat na zimu a kdy je velká šance ulovit pěkného kapra. U vody v tomto období bude rušno, protože je to i čas jak pro vláčkaře, tak i pro kapraře.

Při toulání s boilies Přírodní játra se dějí věci…

24.11.2014, autor: Jirka a Kuba Rummelovi

Nazdárek všem. Tak tu máme konec července a nastal čas zabalit nářadíčko na rybaření, naložit krmení pro kapříky a odcestovat na Moravu na malou přehradu. Jezdím na ní již několik let. Hlavní důvod je osádka jeseterů, které Kuba vyhledává a jejich lov přímo miluje. Já ovšem nepřijdu zkrátka, protože z předchozích výprav vím, že na tomto revíru je spousta velkých kaprů, které jsem ještě nechytl. No a Jířovi je to jedno, ten má radost z každé ryby.

2.ročník Carp Maratonu dvojic

2.10.2014, autor: Michal Chadim

Již druhým rokem jsem se sešli na soukromém revíru Jinín,kde majitel pořádá amatérský závod kaprařů z celé republiky o putovní pohár...

Rybářská výprava na Velkou Kopu

12.9.2014, autor: František Kuchta

Ve druhé polovině července jsme se vydali na pětidenní rybářskou výpravu na jezero Velká Kopa u Kostelce nad Labem. K této výpravě jsme byli my tři, tedy Honza Rybarik, Vlasta Strejček a já Franta Kuchta, vyzváni Alešem Václavíkem. Na tomto jezeře jsme dosud nebyli, a tak jsme byli velmi zvědaví, jak se nám bude dařit.

Po zásluze

9.9.2014, autor: Mirek Kadlec

Tak jsem se dočkal delší výpravy i já. Po několika měsíčním pracovním vytížení jsem se i já mohl konečně alespoň na čtyři noci utrhnout a vyrazit k vodě. Už bylo na čase,vždyť už je skoro polovina června, a já byl na rybách jenom třikrát. Jednou na víkend v lednu,jednou v dubnu a květnu, a tak už je čas si trochu odpočinout a pročistit si hlavu.

Nezapomenutelná noc s boilies Cherry-Super Crab..

22.8.2014, autor: Michal Chadim

Co doma? říkám si!Celý týden se ve mně rodí myšlenka na víkendový lov. Po telefonu si domlouvám odvoz od přátel,protože nemám vlastní vůz a nemám se k vodě jak dostat.