Články

Máte článek nebo reportáž od vody, o kterou byste se chtěli podělit s ostatními rybáři? Pošlete nám Váš materiál na prispevky@carpservis.cz.

Neděle patří šampiónům

13.7.2019, autor: Jan Vala

První výprava sezony pro mě nedopadla moc dobře, snad tak trochu i díky tomu, že jsem moc nepřemýšlel nad volbou a přípravou místa.

Konečně na kaprech II

7.8.2018, autor: Jan Vala

Další naše výprava za kapry...

Konečně na kaprech I

16.7.2018, autor: Jan Vala

Konečně jsem se dostal na nějakou dobu na kapry...

Vzpomínka na ledové dny

4.7.2016, autor: Jan Vala

Vzpomínka na ledové dny

Obyčejná vycházka

18.1.2016, autor: Jan Vala

Je polovina pracovního týdne a já se po několika dnech půstu rozhoduji, zda vyrazím přes noc na kapry. Úmorná vedra dala na chvilku pokoj a bouřky, které ochladily vzduch a hlavně okysličily vodu, mně vnukly myšlenku zavolat Jiříkovi a přemluvit ho na noční výpravu.

Srdcová záležitost

22.10.2015, autor: Jan Vala

Srdcová záležitost

Návrat k začátkům a dárek k narozeninám

17.6.2014, autor: Jan Vala

Jaro už dává o sobě vědět nějaký ten pátek a teploty nad dvacet stupňů již nejsou žádnou výjimkou. Voda se už u hladiny krásně ohřála, bílá ryba je ve tření a já přemýšlím nad tím kam vyrazit na prodloužený víkend. Jeden telefon a za deset minut už sedím s Honzou v autě a jedeme se podívat na místní pískovny. Jiný scénář jsme snad ani nečekali - všude auta až u vody, všude rádoby ploty s nápisem soukromý pozemek, všude karavany a před nimi nabité stojany na všechny strany a v povzdálí bavící se skupinka „kaprařů“... Člověk ani neví, jestli se tomu má smát, nebo brečet.

Partikl ano či ne?

14.3.2014, autor: Jan Vala

Po nevalných výsledcích na pro nás neznámých vodách jsme se rozhodli věnovat více času jedné z těch těžších svazových vod v našem okolí. Strávili jsme na ní poměrně hodně času, vyzkoušeli spoustu neobvyklých věcí a nabrali řadu dalších postřehů. Některé z nich byly pro nás dosti překvapující. Několik víkendových vycházek jsme zakončili týdenní výpravou, kde jsme chtěli zkusit reakci kaprů na nové koule a na používaní partiklu při vnadění v období velkých veder a nedostatku kyslíku, kdy se teplota vody pohybovala na hladině v rozmezí 25 - 28°C.

Jak jsem rychle vystřízlivěl

5.8.2013, autor: Jan Vala

Byl začátek září a já jsem měl zavítat na své oblíbené místo do západních Čech do městečka Teplá. Trávím zde spoustu svého volného času. Vzpomínky na letní prázdniny, kdy jsem zde od malička až po dospělý věk trávil celé dva měsíce, jsou neustále živé. Místní rybník mám zmapovaný snad víc než někteří domorodci. Pokud jsem totiž neseděl u vody s pruty, lezl jsem okolo něj a hledal, kde se zdržují ryby.

Trénink na olympiádu

30.11.2012, autor: Jan Vala

Již nějakou dobou jsme si pohrávali s myšlenkou, kam se vydáme v září za kapry. Naše domácí vody už pro nás byly tak nějak nezábavné, potřebovali jsme nějakou změnu, zažít něco jiného a dostat tak nový impuls. Proběhlo několik telefonátů a sezení, které nás přivedly na myšlenku se podívat na jednu z přehrad Vltavské kaskády.

Bez „popek“ ani ránu

9.7.2012, autor: Jan Vala

Konečně jsem se mohl dostat na více dní k vodě a pořádně si užít sílu přírody a snad načerpat i nějaké ty síly. Duben a květen se u mě nesou v duchu věčného vysedávání u vody a zkoušení všeho nového. Nebylo tomu jinak ani tento rok. Čekalo mě krásných devět dní u vody a já se nemohl dočkat, až skončí pracovní povinnosti a já konečně zase uvidím v klidu východ slunce v křesle při čajíčku a cigaretce. Chtěl jsem mít vše pod kontrolou a tak jsem se domluvil s tátou, že zvolené místo obsadí již čtyři dny před mým příjezdem a já budu mít jistotu svého „fleku“. Místo jsem měl vytipované již od března na jedné z méně navštěvovaných svazových pískoven.

Návrat na známá místa II

29.9.2011, autor: Jan Vala

Druhou naši návštěvu jsme uskutečnili začátkem záři, kdy opadlo dovolenkové šílenství a tlak na vodu od rybářů. Po předchozích zkušenostech jsme vezli mnohem více krmení než předešlou výpravu. Volba kaprových pelet od Carp Zoom a boilies s příchutí oliheň na vnadění bylo výbornou volbou. Počasí nám krásně vyšlo a celý týden jsme si vychutnávali dozvuky léta v plné síle a nejen dozvuky léta, ale i veliký apetit místních kaprů.

Návrat na známá místa I

20.9.2011, autor: Jan Vala

Pro jednu z letošních delších vycházek jsem si vybral pískovnu, na které jsem poslední tři roky nechytal a kterou jsem znal velice dobře. Tak trochu jsem si chtěl od této vody odpočinout a vrátit se v plné parádě na známá místa. Chtěl jsem zjistit, co se stalo s místní osádkou kapřích velikánů a co se zde změnilo.

Bójka všude kam se podíváš

1.9.2011, autor: Jan Vala

Poslední víkend v dubnu je tady a já pomalu skládám rybářské harampádí do mojí felinky. Všechny věci pro kaprařinu se tam jako vždy vešly a já už jen čekal až mi skončí pracovní doba, abych mohl vyrazit. Ještě se stavit pro nějaké zásoby jídla a lahodného moku a pak už mě čeká více jak týden na rybách. Nakupování přerušil telefon od mého parťáka z informací, že naše místo je obsazené kolegy Jirkou a Petrem. Rychlá domluva a náhradní místo bylo vybráno. Nebylo to přesně podle mých představ, ale když to jinak nejde...

Naše první

16.6.2010, autor: Jan Vala

V období od 20.5. – 23.5.2010 jsem absolvoval s parťákem Markem naše první kaprařské závody ve Svitavách, Carp Cup Rosnička 2010, za podpory firmy Carp Servis. Tak trochu jsme byli plni očekávání a nevěděli, co nás vlastně čeká. Byla to pro nás velká neznámá, ale proč to nezkusit. Absolvovali jsme krátké soustředění 10 dní před závody, a tím i získali pár důležitých postřehů, které se, jak se ukázalo později, opravdu hodily. Věděli jsme, že bude hodně záležet na vylosovaném místě.