Jiří Rykr

Jiří Rykr Zdravím všechny rybáře, kteří chytají kapry s přesvědčením, že kapr s větší váhovou kategorií patří vždy zpátky do svého domova. U mne heslo chyť a pusť není to pravé, jsem spíše zastáncem hesla: kapra a jiné ryby nechytám a ani je nejím, tak to asi bude tím. Rybařině se věnuji od svých 10let. Můj nejdelší úlovek je sumec 175 cm na oliheň od pana Václavíka a kapřík 17kg - 91cm. Na boilies Carp Servis Václavík chytám už několik let a asi jako každý kaprový blázen jsem ze začátku zkoušel, kde co. S tímto boilies jsem nachytal největší počet ryb. Zatím mám rekord 44 záběrů na boilies za víkend. Přeji vám všem mnoho úspěchů a doufám, že se do budoucna zlepší podmínky pro ty, kdo si kupují povolenku s čestným sportovním úmyslem.

Nejnovější fotografie uživatele Jiří Rykr zobrazit vše

Jiří Rykr - foto 1240Jiří Rykr - foto 1239Jiří Rykr - foto 1238Jiří Rykr - foto 1237Jiří Rykr - foto 1236

Nejnovější články uživatele Jiří Rykr zobrazit vše

Dotazy

Zaslat nový dotaz

Vyplňte všechna pole označená (*)

Dotazy

Otázka

jarda misak

7.2.2012

mis;fish tim prosimte jirko jedeme na vltavu pod hněvkovickou přehradu na řeku znaš to tam jak velci kapři tam plavou a naco je chytat dik za odpoved

Odpověď

Jiří Rykr

7.2.2012

Ahoj kluci, opravdu jsem na této lokalitě nikdy nechytal , ale jestli je to jako na Slapech , tak vás čekají opravdu nové zkušenosti . Já s Honzou Slaninou jsme byli na Vltavě jednou a je to úpně něco jiného. Hloubka dosahovala až 25m a ty skály nám nedávali z počátku lovu skoro žádnou šanci na vytažení ryby.Po pár dnech jsme zjistili , že musíme za každou rybou na člunu a povolit upně naviák , aby vlasec neměl tak veliké tření při úprku kapra o skály.Jediný co nevím co je pro vás velký kapr.Na této vodě můžou být kapři okolo 15-20kg ti největší , ale to budete muset zjistit sami. Pro mne je kapr 15-18kg na takové vodě a i na jiných svazovkách jako pro někoho z Francie 25kg-30kg kousek. Přeji ať se vám podaří alespoň jeden klenot nad 15kg.

Otázka

Mirek Kadlec

3.11.2011

Pěkný ryby Jiříku,gratulace Mirek

Odpověď

Jiří Rykr

7.11.2011

Díky Míro! U nás doma na rybníce to není , tak veliký problém .

Otázka

Ondra Kovaříček

28.4.2011

Ahoj Jirko, jak jsme si psali v minulosti ohledně Oplatilu, chtěl jsem se tě zeptat, jestli je to možné, kolik vážila a měřila Máňa a Eby, když jsi je chytil. Kdyžtak mi to stačí i na email. Děkuji ti a přeji pořádný rozjezd v nové sezóně. Ondra.

Odpověď

Jiří Rykr

28.4.2011

Ahoj Ondro! Máňa měla v nej kondici 18-18,5kg a její míra by měla být cca 90-92cm . Musím tě , ale upozornit , že jsem  tam tři roky nechytal a některé ryby začali i strádat. A Eby ta se pohybuje od 16,8-19kg s mírou cca 95cm , ale pozor tento kapr se podle mě vytírá pravidelně a jeho váha může podle výtěru i zároveň jeho naplnění jikrami dost odlišná. Kapr jménem podle mého pojmenování Eby , měl i údajně 20,2kg a když jsme na jedné procházce okolo Oplatila šli s Honzou Slaninou , tak už na konci této procházky mě hlásili váhu 22kg , ale toto jsem už vyvrátil i těm rybářům co to tvrdili. Mysleli si , že kapr se nedá poznat , tak jsem je požádal o foťák a ještě nežli jsem vyděl fotku , řekl jsem jim o třech šupinách a o jedné  menší směrem k ocasu jako sedmou na počet . Znám její přesné posazení a počet šupin na jedné straně boku , které se nedají splést. Přrji ti mnoho úspěchů.

Otázka

Pavel Šrámek

13.4.2011

Ahoj Jiří, to co tady čtu ,to je děs..Naprosto s Tebou souhlasím,co jse tíče těch krásních ryb a zacházení snimi. To že jse velcí kapři kradou a prodavají do soukromáku toje problem všude,po celé česke republice. i zde na Vysočině jsem se už setkal s takovím problémem,a jak říkáš je potřeba neco dělat i kdyš je to běch na dlouhou trať. mlčenim ty ryby nikdo neochrání.- Co jse tíce Opatáku chtěl jsem tam letos jet ,nikdy jsme tak z kámošem nebyli ale jestli jse tam věci mají jak píšeš,,tak nemusímbýt světkem drancovaní kaprů.Letos začíname pod značkou C.S.Václavík ,tak jsem zvědaví jak nám to pujde, a jak bude Aleš a ostatní spokojení z články. nějáke jsem už na vyskoušení poslal bohužel ješte bez reklamního oblečení,pokud chceš podívej se měl bych mít článek hned po tvím.,,Touha po amurech,, tak pod ním poslední vyprava 2010,a pak byli jsme na rybách, Lov Jeseterů aneb Když kapři nežerou.. jinak ti přeji krasný a ůspěšní rybařský rok a doufám že jse někdy potkáme osobně.. vážím si tvé prace,a všeho co pro kapry děláš... měj se Pavel šrámek

Odpověď

Jiří Rykr

26.4.2011

Zdravím Pavle ! Máš pravdu , ale jednu věc ti řeknu, že několik funkcionářů jak v náší či jiný organizaci nechápou, že celým světem rybařiny hýbe většinou kapr . A jejich jednáním a maření podpory kaprů o který nám jde se můžou brzy dočkat toho , že si nekoupí většina rybářů jejich povolenku na svazovku a raději budou jezdit na soukromé vody.A to nemluvím o přístupu k vodě. Tyto vody budou a zároveň už jsou přeplněny kaprama , kde to nikdo nehlídá. Podívej jak dopadl Oplatil . Před několika lety jsem psal dopis na VČ územní svaz , aby se tam už nenasazovali kapři , že tudy cesta nevede a že byznys okolo lovů velkých kaprů se dělá úplně jinak.Nikdo na to nereagoval . Dnes je tato voda přerybněna kaprama a teď nastává kolaps celého ekosystému na této vodě . Kapři nemají co žrát a začínají ztrádat a sežerou uplně vše včetně jiker a plůdku .V loni jsem zde vyděl už i uhynulé malé štičky , které zřejmě neměli co žrát .Vše musí mít hlavu a patu co se týče množství či velikosti .Proč se na Oplatil vysazovali kapři okolo 1,5-2kg pokud to měla být voda s trofejními kapry .Vyděl jsem v loni kapra , který měl když jsem tam jezdil okolo 13,5kg a teď měl 10,5kg. Osobně se mě omluvil i Hospodář za to , že když jsem se před několika lety ohradil ,že tudy cesta asi nevede se slovy. Promiňte , ale tyto ryby měli přijít na vedlejší revír .Chtěl bych vidět ten dokument, nevím přeně jak se mu říká , kdo podepsal z RS při vysazování tuto listinu a to i v budoucnu , kdy tam přišli ryby s váhou 5-8kg. Letos jsme schválně nešli na členskou schůzy , protože jsme věděli že kapr v naší organizaci nebude mít podporu a ať si klidně zruší horní míru kapra na hlavním toku Labe. Nám nešlo vůbec o ryby na hlavním toku , protože kapři na celém našem úseku Labe o který nám jde , tam skoro žádní nejsou .Na úseku pod jezem v Pardubicích to likviduje s velkým úspěchem Srnojedský jez s automatickou likvidací ryb na česlech a to je děláno i úmyslně. A nad jezem v Pardubicích se rybařina stala koníčkem jen pro pár vyvolených chatařů a úsek horního Labe je z části 6 měsíců hájený a kde není ani kapří pásmo , ale kde se vytírá jen většina původního druhu našich ryb, jak mě bylo řěčeno . Nepůvodní druh pro tvoují informaci , patří kapr, sumec , tolstolobik, amur atd.Proč tedy před lety byl hajený např. Amur na některých revírech.Hold stou trávou si budeme poradit sami. Pořád někdo nepochopil, že nastala jiná doba a musíme se přispůsobit době .Iinformace ohledně likvidace na Srnojedech vědí i na odboru životního prostřědí a řekl jsem to i na jedné schůzi RS . Myslíš , že to někdo řeší ? Asi jsem jediný bojovník , který se snaží něco dělat , ale bohužel nemám na vše sílu ani čas .Chtěli jsme zachránit odnášení ryb z okolních pískoven do nedalekých soukromáků což se týče zarybńování i jejich evidence a prodávání za několik tisíc což je nezákoný. Pošlu ti jeden E-mail co mě přišel. Jméno , kdo mě to poslal raději smažu. Měj se a někdy u vody.

Otázka

Ondřej Kovaříček

23.2.2011

Ahoj Jirko, díky za rychlou reakci a za rady, které jsi mi v rychlosti napsal, určitě vyzkoušíme navrhnuté olihně od Aleše. Do Prahy se bohužel nedostanu, nevychází mi to časově. Chystáme se do Brna, v sobodu dopoledne tam budete??? Rád bych si přímo tam zakoupil nějaké boilies, ať tu Máňu dostanem :-) a můžeme začít prozkoumávat jinou vodu. Určitě ti zašlu fotku, pokud to na Oplatile letos dopadne. Líbí se mi tvůj přístup na zachování velkých kaprů. Ještě jednou díky a přeji pořádný rozjezd v této sezóně a hlavně hodně času na rybařinu, což je vetšinou u mě nejvěší problém. PS: Zdraví Ondra z Vojenic.

Odpověď

Jiří Rykr

7.3.2011

Ahoj Ondro! Omlouvám se za opožděnou reakci , ale položili mě vysoké teploty, tak ani nevím zda Brno už bylo či ne . Pokud mě je známo , tak firma carpservis ani neměla v Brně na výstavě být .Praha je pro firmu carpservis mnohem dostupnější co se týka ubytování a pokud by se jelo do Brna , museli by lidé okolo této výstavy spát určitě v Braně. Takto jsme jezdili , každý den domů a za 60 minut jsme byli doma .Musíš uznat , že vše stojí spoustu peněz a ty se musí  nejdříve vydělat něž je můžeš utratit např. za reklamu a nebo za pronájem místa na výstavě či ubytování . Co se týka krmení není , žádný problém až pojedeš na Oplatil si třeba oliheň objednat přímo k vyzvednutí v Dolanech , kde firma carpservis sídlí . Máš to od Oplatila 2km. Pozdravuj tvé kamarády a někdy na shledanou u vody .

Otázka

Ondřej Kovaříček

22.2.2011

Ahoj Jirko, gratuluji k mnoha pěkným úlovkům a přeji hodně zdaru do letošního roku, nejlépe kapříka nad 17 :-) Právě jsem objevil dotazy ohledně Písníku oplatil. Stále prohledávám různé stránky, kde bych se o této vodě něco dozvěděl, moc toho ale není. Jezdím tam s kamarádem, někdy dvěma už druhý rok, teda 2009 + 2010. Ryb nad 10 kg jsme již nachytali poměrně dost, největší máme 13 kg šupíka. Letos budeme ladit formu na většího. Zde posílám odkaz na fotky z našich pobytů, kdyby měl někdo zájem: http://kovanda.rajce.idnes.cz/ Měj se pěkně, Ondra (nakrátko střižen s brýlemi).

Odpověď

Jiří Rykr

23.2.2011

Zdravím Ondro ! Děkuji za gratulaci , ale moc mě nepřechval v loni jsem tuto hranici ani nedosáhl . V dnešní době už pro mne není honba za těmi nejtěžšími rybami  tou prioritou , ale  vždy poteší. Přeji ti to ať se ti této hranice dokáže dosáhnout i s tvými kamarády. Na Oplatil jezdilo mnoho známích kaprařů a pokud sleduješ tyto lidi a jejich fotky dozvíš se že těch opravdu velkých kaprů nad 15kg tam asi mnoho není . Můj osobní názor je , že se můžem bavit o cca 5 kusech . Je pravdou , že po otevření Oplatila už nějaká doba uběhla , a tak měla spusta kaprů možnost dorůst . Já když jsem tam jezdil , tak tam bylo mnoho kaprů od 3kg-8kg a to je možná ten důvod proč se k těm nej teď nemůžeš dostat. Spusta rybářů si myslela , že chytají různé kapry nad 15kg s přesvědčením , že to je pokaždý jiná ryba , ale toto jsem jim i dokázal , že tomu tak není , ale to jsi můžeš přečíst i na těchto sránkách v jiném příspěvku . Musíš si hlavně uvědomit , že kapři jsou jen tvorové a né monstra z pohádek . Hodně rybářů si myslí , pokud se udělá třeba horní míra kapra , že za deset let tu budou plavat 15-20kg ryby . Bohužel tě zklamu ! Je to jako s lidmi někdo má vlohy proto , aby měl 120kg a druhý má smůlu , třeba jako já a hranice 80kg je pro mne maximální .Povím ti teď , jednu hystorku . Nějací vikukové odvezli několik kaprů na soukromou vodu a zda dostali zaplaceno nebo mají doživotní možnost na této vodě lovit , to opravdu nevím . Co vím určitě , tak tato voda lze vypustit . To nastalo a majitel koukal jako vrána a ti kapři byli né všichni , ale většina pryč . Co s toho plyne jeden kapr těmto vykutáleným rybářům vydělal třeba i pěkný balík peněz a teď čeká na další stěhování z jiné soukromé vody pokud to přežije . A věř mě , že na Oplatile neplave kapr , který by něměl v tlamě háček. Až se ti tvoje přání splní , budu rád pokud pošleš fotku . Ještě jednu poznámku . Podložka byla v loni poprvé na této vodě povinná a možná i proto jsem vyděl několik krásných ryb uhynulích v rákosí po jejich zaplýsnění v minulých letech. Nechci tě zklamat voda to byla krásná , ale už třeba není . Ale Máňa i Eby v loni byli z vody venku . Vyděl jsem fotky a byl jsem opravdu zklamaný jak tyto ryby měli zubožené kapří pysky od háčků . Byl to jeden z mála důvodů proč jsem přestal na tuto vodu jezdit . Máňa s Eby opavdu milují Oliheň od Aleše a pokud je dostaneš do své blízkosti násrahy určitě neodolají , ale musíš si být jist , že 2kg kuliček na zákrm s tou kapří obsádkou je spodní hranice . Po každém záběru dohoď 20 kuliček a to i po zatáhnutí či škubnutí vlasce . Ještě jednou vám kluci přeji ať se váš sen vyplní .PS: Pokud chceš více informací , budu tuto sobotu i něděli na výstavě v Praze .

Otázka

Mirek Kadlec

24.12.2010

Krásné vánoce a do Nového roku Vše nej

Odpověď

Jiří Rykr

10.1.2011

Ahoj Míro !!! Předem ti děkuji za přání do nového roku a tobě i tvému okolí přeji vše v tomto roce to nej .

Otázka

Pepa Lang

8.1.2011

Jirko děkuju za odpověd.Koukam že jsou stajný problémy všude. :( my jsme chtěli prosadit u nás v zapadních čechách na berounce K70 a když nám bylo řečeno ze kapr je vodí prase :( a že akorát ti velcí žerou potravu tim násadákům a že zákon nedovoluje k70 tak to nas docela sklamalo i kdyz se nakonec na vyroční schůzi k70 odhlasovala tak do řádu k dodatkům napsali že se doporučuje kapra na 70cm pustit zpět.A to je jako když řekneš masařce odnes co nejvíc ryb od vody.Je to hodně smutné.Bohuzel v létě jsem byl svědkem smrtí dvou nadherných kaprů jeden 95cm 15kg a druhý byla jikrnačka 83cm 18kg??? a fotka tohoto kolovala na mrku.Je to smutne co se deje na většině revíru po ČR.Ješte jednou diky a taky ti přeju mnoho krasnych chvil u vody.

Odpověď

Jiří Rykr

10.1.2011

Ahoj Pepíno !!! Nesmíte to vzdávat , tady u nás nám to trvalo několik let . Hlavním problémem je , že ti co u vody nejvíce řvou , tak nechodí na členské schůze a potom budoucnost našich vod je tam kde je . Znám spoustu známých rybářů , kteří raději odešli z náší organizace , aby měli možnost si za své hříchy např. doby lovu a nebo lovu v zakázaných místech od vedení kam přestoupili odprosit a za par dní měli povolenku opět zpět.To jsou hrdinové , právě když mohli začít bojovat , tak raději utekli a teď třeba jezdí do zahraničí a tady jsou největší hvězdy . To co my chceme dosáhnout bude trvat několik let a není to v našich silách dosahnou za rok či dva , tak to nevzdávejte a bojujte !!!

Otázka

Jirka Rykr

10.1.2011

Ahoj Lukáši co to tady čtu? Ty se ho ještě zastáváš , vždyť je to jen vejtaha . Má lepší vybavu jak já pruty , signalizátory a o tom stojanu ani nemluvím i mykynu má hezčí je to ubožák . Potkal jsem ho jednou na rybách a to mě stačilo .Jednou neměl nic k jídlu a i když jsem mu nabízel část mého žvance , tak si raději udělal frajírek 55cm kapra na pánvičce . To byl fór !!! Michal má své důvody a já vím asi jaký . Také jem to s ním řešil . Tady u nás udělali někteří rybáři z našich vod putovný místa po zvěřejněných jmenovitě revírů a na jednom DVD proběhla reklama , ale nepochopil jsem jestli tomu rybářovi nebo toho revíru a tak chápu oč tu jde . Michal se nechal zbytečně vyprovokovat . Myslím že už by si měl hledat jiné místo , abych měl na jaře kam jet .

Odpověď

Jiří Rykr

10.1.2011

Přidávám se do bytky.

Otázka

Pepa Lang

1.1.2011

Ahoj Jirko.Mám na tebe pár dotazů.S kamarádem se chystáme v květnu na tyden na oplatil.Tak jsem se chtěl zeptat jak se toleruje bivakovani,tedy použiváme brolička.Slyšel jsem že je tam hodně nasazenych kapru kolem 70cm.Ale určitě tam zůstal nějakej zapomenutej mohykán.Co krmení asi ho budeme potřebovat hodně.Byl bych moc rad kdyby si trochu o té vodě poradil.Nechci konkretní místa to vubec ne.jen proste poradit.nemam s lovem na pískovnach zkušenost,navštevuju jen reky.Diky Pepa

Odpověď

Jiří Rykr

7.1.2011

Ahoj Pepíno !!!  Moje odpověď už na tento dotaz byla na těchto stránkách zodpovězena jinému tazateli , tak jsem jí použil .Na Oplatil jsem jezdíval , ale doby kdy tato voda byla  tkz. panenská už jsou bohužel pryč . Rybářský svaz tam vysazuje kapříky , kteří pro lov na boilí nejsou tím pravím ořechovým a když jsem bojoval o to aby se zde přestali brát kapři i do 65 cm , tak mě bylo řečeno , že to je kvůli těm co kaprařinu a  lov velkých kaprů vlastně neuznávají a nebrali ty velký . Ten název na bližších podmínkách pro Oplatil ( LOV VELKÝCH KAPRŮ ) je jen zástěrka kvůli výtěžnosti a opětovnému nasazování a koloběhu ryb kolem  MO Pardubice . Teprve po pěti letech přišli na to co to je vlastně podložka pod kapra a velký podběrák . Kapři o kterých píšou v bližších podmínkách  tu byli a snad ještě pár kousků je , ale osobně jsem upozorňoval  s podrobným popisem tohoto organizování  jejich odvozů a připadal jsem si jak jediný stěžovatel . Ostatní jen  o tomto mluvili  a skutek utek . Vím o případě , jak jeden rybář na Oplatile , chtěl odnést kapra okolo 70-75 cm a byl přistižen RS  . Dostal  jen distanc , udělen jen  pouze RS na jeden měsíc rybolovu na Oplatile . Toto mě opravdu velice zklamalo a jen jsem se modlil  ať nechytne tento člověk  po distanci na Oplatile , třeba kapra s jménem Máňa a nedá mu příště do hlavy uder a šup sním do kufru . Tímto bych nechtěl být svědkem , tak jsem raději tam přestal jezdit .Těch opravdových kaprů nad 16 kg tam bylo okolo 10 ks a osobně mě hlásili opravdový známí co jim můžu věřit , že skončili nejméně dva na soukromé vodě ( LOVĚTÍN ) a další na ROUDNICI , ale jestli toto tvrzení se mě podaří dokázat , tak toto bude velice rádo  z mé strany  zveřejněno na všech internetových stránkách co to půjde . Mám opravdu tyto kapry zdokumentované a jestli si někdo myslí , že kapra nepoznám , tak je na omylu . Už jsem to dokázal i s údajnou 20,2 kg a koukali jak vrány , když jsem začal počítat dvě řady šupin s podrobným popisem velikostí a tvarů uspořádání šupin . I toho kapra zveřejněného na TV Prima s 19kg   jsem dokázal , že neměl tolik , protože jsme ho chytli , před týdnem před nimi . Mám i dvě jména těch lovců co dodávají kapry na Lovětín , pokud jim toto dokážu tak jejich jména rád zveřejním . Tyto odvozy kaprů byli, jsou a budou , ale musíme proti tomu bojovat a né jenom o tom mluvit. Upozorňoval jsem o tomto problému i na schůzi RS a bylo mě řečeno cituji ,, Jedna ryba povídala“ , ale až ta ryba promluví bude pozdě . Dokázat tento problém je běh na dlouhou trať . Jinak k lovu ti mohu říci , připrav si spoustu krmení a podrobně si prozkoumej  i terén . Je tu více těch piraní okolo 60cm nežli  těch kvůli,  kterým tam pojedeš nebo jezdíš .  Používej kombinace s pop-up , nebo samotné . Je tu totiž hodně trávy tkz. Chňapky . Jediný recept na ty velký platí od 24mm až do50mm velikosti boilí  a velkým množstvím krmení . Ohledně bivakování , není žádný problém.             Přeji mnoho úspěchů a  do nového roku  mnoho krásných ryb ( živých kaprů) přeje Jirka.