Byli jsme na rybách

Máte článek nebo reportáž od vody, o kterou byste se chtěli podělit s ostatními rybáři? Pošlete nám Váš materiál na prispevky@carpservis.cz.

Výprava do Polska

1.6.2014, autor: Jan Rybarik

Je začátek května, a tak jsem s kamarádem Vlastíkem vyrazil o volném víkendu na krátkou výpravu do nedalekého Polska.

Kaprařské deníky – Den čtvrtý

20.5.2014, autor: David Raušer

Počasí nám přiliš nepřeje – ochlazení, přeháňky, chladný vítr... nic moc stát takhle 5 hodin v kuse venku a krmit.

Kaprařské deníky – Den třetí

7.5.2014, autor: David Raušer

Dnes jsem si dal jako hlavní cíl chytit kapra přes den... Zní to jako hloupost, kapři se přece přes den chytají zcela běžně. Moje zkušenosti na této vodě jsou bohužel takové, že 90% záběrů přichází právě v noci.

Kaprařské deníky – Den druhý

4.5.2014, autor: David Raušer

Po včerejší úspěšné noci jsem byl plný naděje, ale ta postupně opadala, protože ať jsem zkoušel cokoliv, nemohl jsem udělat jediný záběr přes den. Zlom přišel až po setmění, kdy se dostavila opět série záběrů. Podařilo se mi zdolat pět kaprů v rozmezí 7-10 kg a stejně jako předchozí noc se těsně nad ránem nechal zlákat jeden šupináč 20,2 kg. Co mi ale vrtá hlavou je, že všechny záběry přišly na Chobotnici!

Kaprařské deníky - den první

1.5.2014, autor: David Raušer

V práci padla, doma doslova pěchujeme výbavu do dodávky a vyrážíme – před námi je týden v přírodě, jistě plný adrenalinu, radostí i zklamání - prostě všeho, co k rybařině patří.

Štika na brusinku

24.4.2014, autor: Jirka a Kuba Rummelovi

Zdravíme všechny slušné rybáře. Tak máme za sebou další z jarních výprav. Trvala od pátečního večera do nedělního oběda. Od začátku nás trápilo počasí, vítr a déšť si podávaly ruce a slunce nemělo šanci. Na revíru, kde jsme chytali, je směr větru celý rok skoro jedním směrem. Na tomto základě jsem zvolil místo k bivakování a co čert nechtěl, celý víkend foukalo od nás směrem k hrázi. Jediné, co bylo v pořádku, že jsme stihli za sucha postavit bivak.

Když kapři koušou brusinku...

7.4.2014, autor: Jirka a Kuba Rummelovi

Kuba a moje maličkost zdravíme všechny, kteří se rozhodli začíst se do těchto řádků. Už konečně odezněla zima, i když skoro žádná nebyla a my se rozjeli na první dvoudenní výpravu na kapříky.

Rychlovka ala drakiáda Carpservis

25.3.2014, autor: David Raušer

Jak se občas stává, v pátek mi v práci zvoní telefon... Drobek. Jedem na ryby? Já: Kdy, odpoledne? D: Ne, dneska mám noční, ale jsem nachystanej, tak v 0:30 můžem vyrazit... No a to by bylo, abych odmítl jet na ryby... Takže po práci narychlo balím, jdu si na dvě hodinky lehnout a chvíli po půlnoci vyrážím pro Drobka. K vodě přijíždíme až v půl 3 ráno, teplota vzduchu těsně nad nulou a voda na tom není o nic líp, i přes to hned stavíme bivaky, připravujeme pruty, montáže, krmení…Mezitím se pomalu rozednívá, tak rovnou krmíme a nahazujeme. Moje zimní zásoby krmení jsou přímo ubohé – mám jen nějaké zbytky z podzimu – asi 4 kg jater, 4 kg pelet a 2 kbelíky řepky.

Můj tip do chladné vody

17.3.2014, autor: Mirek Kadlec

Konečně se nám blíží jaro. I když letošní zima byla jedna z nejteplejších zim,které pamatuji a někteří z nás své první letošní výpravy již podnikli a nachytali krásné ryby, mnoho rybářů na tu svojí první výpravu ještě čeká. Voda bude ještě studená, a tak tu mám jeden tip jak nástrahu do chladné vody upravit - neboli zatraktivnit.

Listopadoví kapříci

11.3.2014, autor: Jirka a Kuba Rummelovi

Sedím doma v teple u počítače a vzpomínám na naši poslední výpravu za kapříky.Ta se konala začátkem listopadu, a to jsme už mysleli, že bude poslední. Tyto řádky píši na konci listopadu. To jen proto, že zítra odjíždíme na ještě jednu - a to už opravdu poslední v tomto roce se spaním venku. Vraťme se ale zhruba o tři týdny zpět. Místo, na kterém jsme chytali se nachází na 12 ha revíru.

Nečekané setkání

12.2.2014, autor: Vlastimil Strejček

Na konec podzimu, tedy spíše na samý závěr rybářské sezóny, jsme s kolegou a kamarádem v jedné osobě plánovali společnou víkendovou výpravu. Stále jsme se s Honzou rozmýšleli, kam pojedeme a kde vyzrajeme na nějaké velikány. Jelikož jsem neměl na tento rok svazovou povolenku, do úvahy připadala jedině nějaká soukromá voda. Do hry však vstoupila nečekaná náhoda, když se právě Honzovi ozval náš společný kamarád a super rybář Franta, kterého jsme od jara neviděli.

Předvánoční kapři

20.12.2013, autor: Jan Rybarik

Prosinec je pro některé rybáře již ve znamení rekapitulace a přípravy na následující sezonu, ale já jsem ještě vyrazil podráždit kapry.

Vítězství ve 2.ročníku Carp Marathonu o putovní pohár

12.11.2013, autor: Michal Chadim

Celý rok jsme byli natěšení, až nám vyjde čas naplánovat si náš závod o putovní pohár! Termín padl na poslední víkend letních prázdnin. Tentokrát jsme si mohli místa zvolit každý sám podle sebe. Já jsem vsadil na mělkou část revíru, kde se hloubka pohybuje v rozmezí 60 cm až l,5 m. Měl jsem dopředu jasnou strategii, krmit budu velmi málo, pouze v PVA!

Krmit či nekrmit?

2.11.2013, autor: David Raušer

Zvolit strategii lovu s pár kuličkami, nebo naopak extrémní množtví krmení? Přesně o tom jsem přemýšlel před nedávnou víkendovou chytačkou na svazové vodě, kde je poměrně velké množství kaprů kolem 50-60cm. Z mého dilema jestli zvolit strategii s použitím většího nebo menšího množství krmení nakonec vznikl plán použít každý prut naprosto jinak.

Rychlá akce

25.10.2013, autor: David Raušer

Jak to obvykle dopadá, když mi kolegové na poslední chvíli volají, jestli bych nemohl postrádat nějaké to krmení... Před pár dny se za mnou zastavil kamarád Marek s prosbou, jestli bych neměl pár kuliček navíc, že se narychlo rozhodl vyrazit na ryby a nemá žádné krmení.