Byli jsme na rybách

Máte článek nebo reportáž od vody, o kterou byste se chtěli podělit s ostatními rybáři? Pošlete nám Váš materiál na prispevky@carpservis.cz.

Kaprařské deníky - den první

1.5.2014, autor: David Raušer

V práci padla, doma doslova pěchujeme výbavu do dodávky a vyrážíme – před námi je týden v přírodě, jistě plný adrenalinu, radostí i zklamání - prostě všeho, co k rybařině patří.

Štika na brusinku

24.4.2014, autor: Jirka a Kuba Rummelovi

Zdravíme všechny slušné rybáře. Tak máme za sebou další z jarních výprav. Trvala od pátečního večera do nedělního oběda. Od začátku nás trápilo počasí, vítr a déšť si podávaly ruce a slunce nemělo šanci. Na revíru, kde jsme chytali, je směr větru celý rok skoro jedním směrem. Na tomto základě jsem zvolil místo k bivakování a co čert nechtěl, celý víkend foukalo od nás směrem k hrázi. Jediné, co bylo v pořádku, že jsme stihli za sucha postavit bivak.

Když kapři koušou brusinku...

7.4.2014, autor: Jirka a Kuba Rummelovi

Kuba a moje maličkost zdravíme všechny, kteří se rozhodli začíst se do těchto řádků. Už konečně odezněla zima, i když skoro žádná nebyla a my se rozjeli na první dvoudenní výpravu na kapříky.

Rychlovka ala drakiáda Carpservis

25.3.2014, autor: David Raušer

Jak se občas stává, v pátek mi v práci zvoní telefon... Drobek. Jedem na ryby? Já: Kdy, odpoledne? D: Ne, dneska mám noční, ale jsem nachystanej, tak v 0:30 můžem vyrazit... No a to by bylo, abych odmítl jet na ryby... Takže po práci narychlo balím, jdu si na dvě hodinky lehnout a chvíli po půlnoci vyrážím pro Drobka. K vodě přijíždíme až v půl 3 ráno, teplota vzduchu těsně nad nulou a voda na tom není o nic líp, i přes to hned stavíme bivaky, připravujeme pruty, montáže, krmení…Mezitím se pomalu rozednívá, tak rovnou krmíme a nahazujeme. Moje zimní zásoby krmení jsou přímo ubohé – mám jen nějaké zbytky z podzimu – asi 4 kg jater, 4 kg pelet a 2 kbelíky řepky.

Můj tip do chladné vody

17.3.2014, autor: Mirek Kadlec

Konečně se nám blíží jaro. I když letošní zima byla jedna z nejteplejších zim,které pamatuji a někteří z nás své první letošní výpravy již podnikli a nachytali krásné ryby, mnoho rybářů na tu svojí první výpravu ještě čeká. Voda bude ještě studená, a tak tu mám jeden tip jak nástrahu do chladné vody upravit - neboli zatraktivnit.

Listopadoví kapříci

11.3.2014, autor: Jirka a Kuba Rummelovi

Sedím doma v teple u počítače a vzpomínám na naši poslední výpravu za kapříky.Ta se konala začátkem listopadu, a to jsme už mysleli, že bude poslední. Tyto řádky píši na konci listopadu. To jen proto, že zítra odjíždíme na ještě jednu - a to už opravdu poslední v tomto roce se spaním venku. Vraťme se ale zhruba o tři týdny zpět. Místo, na kterém jsme chytali se nachází na 12 ha revíru.

Nečekané setkání

12.2.2014, autor: Vlastimil Strejček

Na konec podzimu, tedy spíše na samý závěr rybářské sezóny, jsme s kolegou a kamarádem v jedné osobě plánovali společnou víkendovou výpravu. Stále jsme se s Honzou rozmýšleli, kam pojedeme a kde vyzrajeme na nějaké velikány. Jelikož jsem neměl na tento rok svazovou povolenku, do úvahy připadala jedině nějaká soukromá voda. Do hry však vstoupila nečekaná náhoda, když se právě Honzovi ozval náš společný kamarád a super rybář Franta, kterého jsme od jara neviděli.

Předvánoční kapři

20.12.2013, autor: Jan Rybarik

Prosinec je pro některé rybáře již ve znamení rekapitulace a přípravy na následující sezonu, ale já jsem ještě vyrazil podráždit kapry.

Vítězství ve 2.ročníku Carp Marathonu o putovní pohár

12.11.2013, autor: Michal Chadim

Celý rok jsme byli natěšení, až nám vyjde čas naplánovat si náš závod o putovní pohár! Termín padl na poslední víkend letních prázdnin. Tentokrát jsme si mohli místa zvolit každý sám podle sebe. Já jsem vsadil na mělkou část revíru, kde se hloubka pohybuje v rozmezí 60 cm až l,5 m. Měl jsem dopředu jasnou strategii, krmit budu velmi málo, pouze v PVA!

Krmit či nekrmit?

2.11.2013, autor: David Raušer

Zvolit strategii lovu s pár kuličkami, nebo naopak extrémní množtví krmení? Přesně o tom jsem přemýšlel před nedávnou víkendovou chytačkou na svazové vodě, kde je poměrně velké množství kaprů kolem 50-60cm. Z mého dilema jestli zvolit strategii s použitím většího nebo menšího množství krmení nakonec vznikl plán použít každý prut naprosto jinak.

Rychlá akce

25.10.2013, autor: David Raušer

Jak to obvykle dopadá, když mi kolegové na poslední chvíli volají, jestli bych nemohl postrádat nějaké to krmení... Před pár dny se za mnou zastavil kamarád Marek s prosbou, jestli bych neměl pár kuliček navíc, že se narychlo rozhodl vyrazit na ryby a nemá žádné krmení.

Skvělé zakončení dne

22.10.2013, autor: Jan Blecha

Má večerní vycházka k vodě se opět podařila a vydala mi jednoho ze svých krasavců a to opět díky boiliesu Boss2, které nezklamalo. Po přihození 15-20 kuliček do lovného místa se mi tři minuty před půlnocí rozjel jeden z nahozených prutů, kde jako návnada byl boilies oliheň+plovka Dead. Po krátkém boji se na podložce ukázal kapr o délce 92 cm a váze 18,30 kg. Krásné zakončení dne....

Podařená výprava

10.10.2013, autor: Jan Rybarik

Sezóna se už blíží ke konci, a tak jsme já a kamarád Vlastík vyrazili po stopách velkých kaprů. Byla polovina září, když jsme se museli narychlo rozhodnout, kam vyrazíme. Nakonec jsme se usadili na jedné pískovně na Pardubicku. V předpovědi počasí hlásili oblačno s deštěm, a to se nám k naší smůle také potvrdilo. Cestou byla krátká zastávka ve firmě Carp Servis Václavík,kde jsme doplnili potřebné vybavení a majitel nám věnoval vzorky nového boilies Játra, které se nám později ukázalo jako výborné na danou dobu.

Prezentace Broďák

6.10.2013, autor: Karel Šprinc

Zdravím Vás Václavíci, minulý týden jsem byl na Vašem setkání na Broďáku. Vaši prezentaci musím pochválit, neboť jsem kromě množství vzorků, za které velmi pěkně děkuji, načerpal i nějakou tu inspiraci a nové poznatky. Měl jsem možnost potkat se s lidmi, jejichž produkt si tu a tam pořídím. K rybařině jsem se vrátil po zhruba 12 leté pauze a jsem za to neskutečně rád, protože takový klid a pohodu, kterou zažívám na rybách, jen těžko popisovat. Ale rybář určitě ví, o čem mluvím.

První krůčky

28.9.2013, autor: Michal Chadim

Když jsem před lety tento revír objevil, byl jsem nadšen, v jak krásném prostředí se nachází.. Revír je sice soukromý, ale majitel se o něj velice dobře stará a je také slušně zarybněn. A tehdy se zrodila touha po tom chytit si kapra nad deset kilo. V té době jsem byl sice zvyklý chytat kapry pouze na partikl nebo halibut pelety. Používal jsem jen malé průměry cca 10-12 mm od Carp ZOOM.