Byli jsme na rybách

Máte článek nebo reportáž od vody, o kterou byste se chtěli podělit s ostatními rybáři? Pošlete nám Váš materiál na prispevky@carpservis.cz.

Úspěšných 24 hodin

4.6.2010, autor: Lukáš Pánek

Posílám pár foteček z 24 hodinové výpravy. Chytal jsem na boilí příchuť Losos-Sardinka s novinkou letošní sezony Biogel dip stejné příchutě. Výsledkem bylo 22 záběrů a 16 zdolaných kaprů v rozmezí 4 - 9 kg a jeden kapr 82 cm / 11 kg.

Nová generace?

2.6.2010, autor: Jirka a Kuba Rummelovi

Asi nejmladším rybářem, který se zatím na našem webu objevil, bude Kuba Rummel. Ve svých necelých šesti letech má na kontě již mnoho zajímavých úlovků, mezi které patří i kapr s úctyhodnými 83 cm a 12 kg. K úspěchu mu pomáhá i naše boilies Oliheň. Děkujeme za skvělé fotky a přejeme mnoho dalších úspěchů.

Itálie - velká neznámá

26.5.2010, autor: Carp Team NO LIMIT

Léty rybáři opěvovaná řeka Pád nás s kamarádem lákala už delší dobu, ale pro naše pracovní vytížení se dostala na řadu až letos na jaře začátkem dubna. Jelikož jsme si řekli, že to bude pouze poznávací výprava za kapry, neponechali jsme nic náhodě a pečlivě se připravili. Neměli jsme vůbec žádné zkušenosti s takto těžkou vodou. První trampoty jsme zažili hned po příjezdu, když jsme viděli tu obrovskou masu vody, která bere vše, co jí přijde do cesty. Dva dny jsme hledali místa, ze kterých by se dalo chytat tak, abychom udrželi montáže na místě. Nakonec jsme vzdali lov na hlavním toku a přejeli jsme na jeden zavlažovací kanál, kde jsme zůstali 4 dny.

Nedělní kapři a kouzelná kulička

18.5.2010, autor: Jiří Rykr

Vyrazil jsem na letošní druhou výpravu s Honzou na svazovku nedaleko Pardubic . Honza má novou práci a letošní sezóna bude, co se týče našich výprav, určitě hodně nabytá, protože Honza dělá 7 dní a 7 dní má volno. To platí i pro návrat Petra Puhlovského do kapřího světa. Myslím, že to není jen štěstí spojené s mnoha letitými zkušenostmi, ale i odvedením kvalitní práce a pílí celého Teamu firmy CARPSERVIS, včetně jeho přívrženců jako např. zákazníků, kteří mají důvěru k firmě. A taky proto na začátku sezóny vyhráli kluci s pomocí kuliček z řady NUTRIX závody na Štítě a já s Honzou převálcoval celý písák se sedmnácti záběry od kapra za víkend, protože se za námi přišli podívat v neděli rybáři od protějšího břehu a ptali se, co to dělá, jelikož neměli od pátku ani jeden záběr. Celkem jich tam mohlo chytat cca dvacet. Těch rybářů, jež jsem opravdu znal, mi bylo opravdu líto, protože to byli féroví rybáři a ne jako ti, co chytali naproti . O tomto problému si můžete více přečíst na stránkách MO Pardubice.

Kaprařina či zoufalství

7.5.2010, autor: Jiří Rykr

Voda měla osm stupňů a já vyrazil o víkendu na oblíbenou celosvazovou pískovnu, kde se mi podařilo zdolat pár kaprů, a to jsem byl po diskuzích s některými rybáři přesvědčen, že to moc nebere. Letošní sezónu jsem zde musel ihned ukončit a vzdát se místa, protože mně jeden vykuk chodil na místo, kam jsem pravidelně jezdil krmit. Později se mi přiznal, že na onom místě nachytal předešlou noc cca pět kaprů, navíc jednoho z těch, co jsem zde chytil předešlý rok a nazval jsem ho Smrťáčkem. Bohužel tento rybář jezdil jen na noční lov a přiznal, že neměl ani jeden záběr v regulérní době. O tom, proč tomu tak bylo, napíšu příště, až se ujistím o správné strategii prokrmování lovných míst. Teď se vrátím k dalšímu letošnímu zážitku na jiné pískovně.

První jarní výprava

26.4.2010, autor: Mirek Kadlec

Společně s mým parťákem Tomášem jsme podnikli na konci dubna naší první společnou jarní výpravu za kapry na jednu svazovou vodu. Během čtyř dnů jsme měli šest záběrů od kapra, z toho se na podložku podívaly dvě maminky – 89 cm / 16 kg a 73 cm / 11 kg. O jednoho kapra jsme přišli během zdolávání, když nám spadl, a tři ryby (i přes změnu návazců co se týče délky a pevnosti) nám uřízly návazec. Dvě montáže jsme zaváželi na 200 a 250 metrů. Jednu jsme vozili k potopenému stromu, který se nachází v dvoumetrové hloubce a odkud přicházelo nejvíce záběrů. Bohužel jsme zde přišli o nejvíce ryb díky slávkám, kterými byl strom obsypán. Poslední montáž putovala asi 30 m od břehu, kde byl zlom ze dvou metrů na šest a půl metru.

Trénink

22.4.2010, autor: Aleš Václavík

Začátkem roku jsem se setkal s naším mnoholetým zákazníkem Martinem Brožkem. Je to výborný rybář s dlouholetými zkušenostmi. Protože již třikrát absolvoval kaprařské závody na pískovně Štít u Chlumce n. Cidlinou a letos se na ně opět chystá se svým parťákem Márou, domluvili jsme se na podpoře jejich snažení. Taková akce potřebuje mimo jiné také nějaký ten trénink. Slovo dalo slovo a týden před soutěží, což je druhý týden v dubnu, se Martin pokouší po čtyři velmi chladné dny na této pískovně zjistit, které boilies bude kaprům chutnat nejvíce. Měli jsme vytipované čtyři druhy z naší nabídky Carp Servis. Po prvním dnu bylo vše téměř jasné a každou další hodinou strávenou na břehu se jen potvrzovaly trochu překvapující chutě zdejších mlsounů.

Poprvé na dírkách

29.3.2010, autor: Roman Šulík

Koncem letošního března jsem nemohl odolat lákavé nabídce lovu na dírkách od mého kamaráda Petra Nešněry. Společně jsme vyrazili na soukromý revír ve středočeské Bohdanči. Petr je v této rybolovné technice oproti mně ostřílený matador, proto jsem se bez reptání řídil jeho užitečnými radami a udělal jsem dobře.Využil jsem nabídky zatraktivnit svojí „dírku“ neuvěřitelně voňavou vnadící směsí Raptor od firmy Carp Servis, zalitou Aminokomplexem Sardinka od stejného výrobce.

Týden na Labi

19.3.2010, autor: Michal Klacek

Zasílám pár úlovků ze zářijové týdenní výpravy na Labi. Chytal jsem na boilie z vlastní směsi ale s Aminokomplexem Tresčí játra a dipované ve stejné příchuti. Musím se pochlubit, že jsem oba mé parťáky, kteří chytali na koule od konkurence, jednoznačně převálcoval. Chytil jsem celkem 12 kaprů, z nichž nejtěžší měl kolem 10kg. Nejsou to obři, ale i tak potěší. Ke konci týdne se pochlapil i kolega Jindra, který ulovil během půl hodiny dva amury 103cm a 15kg a 110cm a 19kg. Oba byli uloveni na měkčenou kukuřici právě od vás. Takže pokračujte ve skvělé práci.

Nejsme jen teoretici

10.3.2010, autor: Petr Blažek

O tom, že naši zaměstnanci nejsou jen teoretici, vás může přesvědčit náš obchodní zástupce Petr Blažek. Během posledního listopadového týdne se mu na pískovně podařily dva krásné úlovky po velmi slušných 14 kg. Nápomocno mu bylo boilies Smetana a Casia-javor. Gratulujeme a přejeme mnoho dalších úspěchů.

Šupinatá kráska

25.2.2010, autor: Petr Nešněra

Od mé poslední výpravy uplynulo pouze čtrnáct dní a mě to opět táhlo k vodě. Po vzájemné domluvě doma jsem v pátek nasedl do auta a vyrazil na víkend omrknout novou vytipovanou lokalitu.Cestou jsem se zastavil u Aleše Václavíka pro čerstvě narolované boilie. K vodě již nevyrážím bez jedinečné příchutě - Muréna z nové řady Nutrix. Jako druhou variantu jsem zvolil příchuť Casia/Javor stejné řady. Tato řada boilie mě již několikrát přesvědčila o své kvalitě. Do třetice všeho dobrého jsem přibalil několik kilogramů boilie Ryba/Banán. Tato příchuť byla hitem před několika lety, nicméně patří mezi mé nejoblíbenější.

Vyzkoušeli jsme novou řadu Carp Zoom

15.2.2010, autor: Jaroslav Rabiňák

Do konce tohoto roku již času moc nezbývalo, a tak jsme se rozhodli ke konci října ještě vyrazit na týdenní výpravu. S sebou jsme zase nabrali vše potřebné a také něco nového na zkoušku. Na tento revír jezdíme již druhým rokem, takže jsme si k lovu mohli vytyčit svá oblíbená místa. Já jsem měl lovná místa na hranách cca 4 m a pak v hloubce 7 m. Kolega Jirka zaujal bojovou pozici hned vedle mě na větší lavici v hloubce cca 5 m.