Byli jsme na rybách

Máte článek nebo reportáž od vody, o kterou byste se chtěli podělit s ostatními rybáři? Pošlete nám Váš materiál na prispevky@carpservis.cz.

Nečekané setkání

12.2.2014, autor: Vlastimil Strejček

Na konec podzimu, tedy spíše na samý závěr rybářské sezóny, jsme s kolegou a kamarádem v jedné osobě plánovali společnou víkendovou výpravu. Stále jsme se s Honzou rozmýšleli, kam pojedeme a kde vyzrajeme na nějaké velikány. Jelikož jsem neměl na tento rok svazovou povolenku, do úvahy připadala jedině nějaká soukromá voda. Do hry však vstoupila nečekaná náhoda, když se právě Honzovi ozval náš společný kamarád a super rybář Franta, kterého jsme od jara neviděli.

Předvánoční kapři

20.12.2013, autor: Jan Rybarik

Prosinec je pro některé rybáře již ve znamení rekapitulace a přípravy na následující sezonu, ale já jsem ještě vyrazil podráždit kapry.

Vítězství ve 2.ročníku Carp Marathonu o putovní pohár

12.11.2013, autor: Michal Chadim

Celý rok jsme byli natěšení, až nám vyjde čas naplánovat si náš závod o putovní pohár! Termín padl na poslední víkend letních prázdnin. Tentokrát jsme si mohli místa zvolit každý sám podle sebe. Já jsem vsadil na mělkou část revíru, kde se hloubka pohybuje v rozmezí 60 cm až l,5 m. Měl jsem dopředu jasnou strategii, krmit budu velmi málo, pouze v PVA!

Krmit či nekrmit?

2.11.2013, autor: David Raušer

Zvolit strategii lovu s pár kuličkami, nebo naopak extrémní množtví krmení? Přesně o tom jsem přemýšlel před nedávnou víkendovou chytačkou na svazové vodě, kde je poměrně velké množství kaprů kolem 50-60cm. Z mého dilema jestli zvolit strategii s použitím většího nebo menšího množství krmení nakonec vznikl plán použít každý prut naprosto jinak.

Rychlá akce

25.10.2013, autor: David Raušer

Jak to obvykle dopadá, když mi kolegové na poslední chvíli volají, jestli bych nemohl postrádat nějaké to krmení... Před pár dny se za mnou zastavil kamarád Marek s prosbou, jestli bych neměl pár kuliček navíc, že se narychlo rozhodl vyrazit na ryby a nemá žádné krmení.

Skvělé zakončení dne

22.10.2013, autor: Jan Blecha

Má večerní vycházka k vodě se opět podařila a vydala mi jednoho ze svých krasavců a to opět díky boiliesu Boss2, které nezklamalo. Po přihození 15-20 kuliček do lovného místa se mi tři minuty před půlnocí rozjel jeden z nahozených prutů, kde jako návnada byl boilies oliheň+plovka Dead. Po krátkém boji se na podložce ukázal kapr o délce 92 cm a váze 18,30 kg. Krásné zakončení dne....

Podařená výprava

10.10.2013, autor: Jan Rybarik

Sezóna se už blíží ke konci, a tak jsme já a kamarád Vlastík vyrazili po stopách velkých kaprů. Byla polovina září, když jsme se museli narychlo rozhodnout, kam vyrazíme. Nakonec jsme se usadili na jedné pískovně na Pardubicku. V předpovědi počasí hlásili oblačno s deštěm, a to se nám k naší smůle také potvrdilo. Cestou byla krátká zastávka ve firmě Carp Servis Václavík,kde jsme doplnili potřebné vybavení a majitel nám věnoval vzorky nového boilies Játra, které se nám později ukázalo jako výborné na danou dobu.

Prezentace Broďák

6.10.2013, autor: Karel Šprinc

Zdravím Vás Václavíci, minulý týden jsem byl na Vašem setkání na Broďáku. Vaši prezentaci musím pochválit, neboť jsem kromě množství vzorků, za které velmi pěkně děkuji, načerpal i nějakou tu inspiraci a nové poznatky. Měl jsem možnost potkat se s lidmi, jejichž produkt si tu a tam pořídím. K rybařině jsem se vrátil po zhruba 12 leté pauze a jsem za to neskutečně rád, protože takový klid a pohodu, kterou zažívám na rybách, jen těžko popisovat. Ale rybář určitě ví, o čem mluvím.

První krůčky

28.9.2013, autor: Michal Chadim

Když jsem před lety tento revír objevil, byl jsem nadšen, v jak krásném prostředí se nachází.. Revír je sice soukromý, ale majitel se o něj velice dobře stará a je také slušně zarybněn. A tehdy se zrodila touha po tom chytit si kapra nad deset kilo. V té době jsem byl sice zvyklý chytat kapry pouze na partikl nebo halibut pelety. Používal jsem jen malé průměry cca 10-12 mm od Carp ZOOM.

Týden na svazovce 1

25.9.2013, autor: Mirek Kadlec

Právě jsme se s Alešem vrátili ze šestidenní výpravy z naší oblíbené svazové vody.Výpravu jsme naplánovali na dvě lovná místa vzdálená od sebe asi dva kilometry.Na jednom místě jsme strávili čtyři noci a na druhém noci dvě.

...A zase ta Chobotnice v akci...

7.9.2013, autor: Mirek Kadlec

Aleš Michal společně se svou ženou Marcelou opět řádil na Labi a opět byla u toho naše BOSS 2 Chobotnice. Během pětidenní výpravy se povedlo několik krásných ryb.

Kratičká akce

24.8.2013, autor: Jan Blecha

Při mé další návštěvě u vody jsem měl hned po ránu krásný záběr na boilies oliheň + plovka tutti fruti-oliheň. Do lovného místa jsem při nahození vhodil 10-20 kuliček boiliesu oliheň. Nejsem zase zastáncem nějakého masivního krmení a má taktika se opět vyplatila.

Spanilá jízda pokračuje

8.8.2013, autor: Jan Blecha

Po nedávném úspěchu jsem se opět vrátil k vodě ve snaze zase přelstít nějakého toho krasavce. Na jeden prut jsem nalíčil boilies oliheň + plovku tutti fruti-oliheň obalenou v pastě a smočenou ve smáčedle. Na druhý prut jsem dal dvě kuličky chobotnice. Večer jsem nezaznamenal žádný záběr. Po ranním nahození prutů, kde jsem použil stejné zbraně jako večer jsem opět do lovného místa přihodil 15-20 kuliček boiliesu oliheň. Netrvalo dlouho a přišel záběr na oliheň s plovkou. Po nepředstavitelném a nekonečném boji, kdy mi kapr nedaroval opravdu nic zadarmo se na podložce objevil nádherný kapr o délce 103cm a váze 22,70kg. Boilies Boss2 opět ukázal svou sílu. Pro mě neskutečně cenná ryba i proto, že jsem překonal bájnou hranici 20kg. Díky pane Václavík Jan Blecha

Zpráva od vody

28.5.2013, autor: Tomáš Hanč

Ahoj všem. Vypravil jsem se na svojí vysněnou panenskou vodu a strávil zde tři nezapomenutelné dny. Po prvním dnu bez záběru, kdy se v části nádrže neukázala žádná kapří aktivita, jsem popadl polorizační brýle a šel po větru. V jedné návětrné zátoce jsem tři metry od břehu našel skupinu větších krmících se kaprů. Osedlal jsem kolo a veškerou výbavu přemístil během hodiny o dva kilometry dále od přítoku. Lehce provnadil několika hrstmi brusinky od Bosse2 a na druhou hůlku olihní. Kapři se polekali, ale během dvaceti minut přichází první jízda. Chytat tři metry pod břehem je opravdu zážitek. Vždycky přišla brutální jízda a prut doslova vyskočil z hlásiče.

Polárník

14.12.2012, autor: Robert Samek

Tento příspěvek je natolik výjimečný, že by bylo hříchem se o něj nepodělit. S Robertem Samkem se známe velice… velice dlouho. Před pár dny jsme se sešli a dohodli na vyzkoušení našeho nově připravovaného boilies. Robert je skalní rybář… Snad bych ho ani jinak nebyl schopen nazvat. Dále jeho email: ...na živu jsme:) Moje partnerka byla na výpravě jako zkušená polárnice :) Nezaskočila nás ani teplota - 15. Udělal jsem dva záběry. Jeden v pátek večer menší padáček, ale nic na háčku nebylo. V sobotu v hluboké noci jsem měl další záběr. Tentokrát od kapra, ale bohužel jsem ho uřízl o led. Do rána Labe zamrzlo až na pár menších ok celé! Oba záběry jsem udělal na brusinku... Díky za nadšení a podporu. Aleš Václavík.