Kaprový prut Carp Zoom – Fanatic Plus

5.2.2015, autor: Jan Vala

Dvoudílný kaprový prut Fanatic patří do nižší až střední cenové kategorie mezi kaprovými speciály. Jeho blank je vyveden v matně černém provedení a je vyroben z velice kvalitního uhlíku. Vnitřní průměr prvního vodícího očka u řady Plus 50 je 40 mm u řady Plus je jeho průměr 30 mm. Tato náběhová očka jsou od sedla navijáku vzdálená 92 cm. Koncové očko o průměru 11 mm (Plus 50) a 9 mm (Plus).

Celkově je prut osazen 5 dvoupatkovými očky + koncové, která jsou vyvázána černou nití a přelakována černým lesklým lakem. Délka rukojeti od sedla navijáku uspokojí většinu rybářů, i když já osobně si myslím, že mohla být i o nějakých těch pár centimetrů delší. Zvláště při nutnosti dalekých hodů se určitě hodí větší páka. Spoj prutu je zajištěn pomocí trnu, který by snad mohl být více vyvázán z obou stran. Spoj drží pevně a jde i snadno rozebrat.

Sedlo navijáku je vyrobeno z plastu a je osazeno kroužky Fuji. Do sedla navijáku se vejde i ten největší kaprařský naviják, sedí příjemně v ruce a neměl jsem problém s tím, že by se závit povoloval při delším používání. Rukojeť prutu je pogumovaná a vyvedena lehce do tvaru kužele o délce 15 cm, čímž krásně padne do ruky a nemusíte se bát proklouznutí. Ukončení rukojeti je opatřeno kovovou koncovkou s logem výrobce a při zdolávání a opření prutu o stehno se hrana koncovky nezařezává do nohy díky jemnému zbroušení. U některých prutů jsem zrovna v tomto našel kámen úrazu, kdy jsem toto musel řešit zakoupením návleků. Tloušťka blanku v nejširším místě před sedlem navijáku je 15 mm, což považuji za velice zajímavé u prutu v této cenové relaci.

Měl jsem tento prut na otestování v provedení 12 ft, 2,75 lbs a 12 ft 3,00 lbs. Zdolávání kaprů jsem si naplno užil a myslím, že i v tomto ohledu mě velmi překvapil,samozřejmě pokud porovnávám pruty ve stejné cenové relaci. Pří náhozech byla ale znát jeho větší parabolická akce ve verzi 2,75 lbs, při použití 70 g olova, což si myslím, že je pro tento prut ideální zátěž, jsem nedosahoval velkých vzdáleností. U jiných prutů s touto gramáží jsem se dostal na delší vzdálenost. Naopak verze 3,00 lbs je velice vhodná na delší hody.

Celkově prut působí na první pohled velice elegantně a příjemně. Doporučil bych ho jak pro začátečníky, tak pro pokročilejší rybáře, kteří nechtějí investovat příliš mnoho peněz, ale chtějí získat kvalitu za rozumnou cenu.

+ výborná zdolávací akce

+ příjemný vzhled

+ výborně sedí v ruce

+ příjemná cena

+ upravená koncovka rukojeti

- kratší délka rukojeti (menší páka)

- horší odhozové vlastnosti u verze 2,75 lb

S pozdravem a brzy další recenzí nashledanou.

Jan Vala

PS: Napište nám, o jaký produkt byste měli zájem, aby se objevil v naší recenzi.

Komentáře

Přidat komentář

Vyplňte všechna pole označená (*)

Komentáře

Diskuze neobsahuje žádné komentáře.